Estonia

Ootamatult senisest peatreenerist ilma jäänud naiste korvpallikoondis sai uue juhendaja

Allan Siimann.Foto: Siim Semiskar/Basket.ee Facebooki leht

Septembri keskpaigas otsustas senine Eesti naiste korvpallikoondise loots Janne Schasmin isiklikel põhjustel ameti maha panna. Eesti Korvpalliliidu juhatuse ettepanekul kinnitati uueks rahvusnaiskonna peatreeneriks Allan Siimann.

Viimased kaks aastat Schasmini kõrval abitreeneri kohuseid täitnud Siimann on korvpallitreenerina töötanud alates 2009. aastast. Ta on olnud erinevate noortekoondiste treener ja mänedžer, Tallinna Ülikooli naiskonna abitreener ning on peatreenerina juhendanud BC Kalev/Cramo duubelmeeskondasid.

„Loodan, et saame kokku meie parimad naised ning suudame väljakul näidata pühendumust, töökust ja ilusat korvpalli. Oleme viimaste aastatega muutunud professionaalsemaks ja loodetavasti saame tehtud töö vilju novembris nautida,“ lisas värske naiskonna peatreener.

Eesti Korvpalliliidu presidendi Jaak Salumetsa sõnul oli Siimann peatreeneri kohale ainuõige valik: „Allan on koondise etteotsa eluline ja igati loogiline valik, sest ta on naiskonna mängijate ja tegemistega hästi kursis. Koondisel seisab novembris ees kaks EM-valikmängu ja tänu juba tuttavale treenerile ei teki naiskonnas ni-öelda vaakumit.“

Eesti naiste korvpallikoondisel tuleb EM-valiksarja raames novembris vastamisi minna Bosnia ja Hertsegoviina ning Šveitsiga. Hetkel ollakse kahe kaotusega C-alagrupis neljandal positsioonil. 

Football news:

Rashford with 4 goals led the race of scorers of the season Champions League
Holand scored the most goals (12) in the first 10 matches in the Champions League
Pirlo about 0:2 with Barca: this match will help Juventus grow
Griezmann did not make any effective actions in 6 matches under Koeman
Ole Gunnar Solskjaer: Leipzig made Manchester United work hard. Rashford had a big impact on the game
Roberto victory over Juventus: the Best response to the unrest in Barcelona - it's a game
Ronald Koeman: Barcelona played their best match of the season against Juventus. We had a lot of chances