Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | Harkivi oblastis leiti üle 500 tapetud tsiviilisiku

Harkivi oblastis leiti üle 500 tapetud tsiviilisiku

Ukrainlaste poolt vabastatud Harkivi oblastis leiti üle 500 tapetud tsiviilisiku, ütles oblasti riikliku politsei peadirektoraadi uurimisosakonna juht Serhi Bolvinov.

„Oleme vabsatatud aladelt juba leidnud ja välja toonud 534 tsiviilisiku surnukeha, kellest 226 on naised, 260 mehed, 19 lapsed (neist 13 on tuvastamata). 29 inimest on alles vaid säilmed, nende sugu on praegu teadmata,“ ütles ta.

⚡️ More than 500 killed civilians were found in the Kharkiv region liberated from the Russian army, Serhiy Bolvinov, the head of the investigative department of the Main Directorate of the National Police in the Kharkiv region, said.

— FLASH (@Flash_news_ua) October 6, 2022

Tõsi on see, et Piski-Radkivski külas oli piinakamber ja seal piinati inimesi, kuid sealt leitud karbitäie kuldhammaste päritolu ei pruugi olla nii õudne, et neid inimestelt suust rebiti. Nimelt leidis ajaleht Bild kohaliku hambaarsti, kelle töökohast need tõenäoliselt varastatud olid.

„Need hambad näevad välja nagu need, mis minu kollektsioonist varastati,“ ütles 60aastane Sergei, kellele Bild fotot näitas. „Ma olen siin ainus hambaarst. Nii et kui nad siit leiti, peavad nad olema minu omad.“

Arst kahtlustab, et venelased varastasid hambad, kuna pidasid neid tõeliseks kullaks (tegelikult on need tehtud roostevabast terasest) ja neid kasutati ukrainlaste hirmutamiseks.

„Naabruskonna elanikud rääkisid mulle, et venelased kasutasid neid inimeste hirmutamiseks,“ ütles Sergei.

EXCLUSIVE @BILD: We spoke to local dentist Sergey in the village about this horror-photo: „The teeth look like the ones from my cabinet, my house was looted by russians. They come from people that I treated all these years. I took these teeth out.“ Story: https://t.co/nnIjHzvilN pic.twitter.com/c9S7X4XTnJ

— Paul Ronzheimer (@ronzheimer) October 5, 2022

ÜRO tuumaagentuuri juht sõidab Kiievisse

ÜRO tuumaagentuuri juht saabub peagi Kiievisse, et arutada Ukraina Zaporižžja tuumaelektrijaama ümber turvatsooni loomist.

„Oleme teel Kiievisse olulistele kohtumistele,“ kirjutas Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) juht Rafael Grossi Twitteris, öeldes, et vajadus objekti ümber kaitsevööndi järele on „pakilisem kui kunagi varem“.

Putin kirjutas alla dekreedile, millega anti Venemaa valitsusele korraldus võtta kontrolli alla Euroopa suurim tuumajaam ja muuta see föderaalseks omandiks.

Vene väed tulistasid Zaporižžja linna. Piirkonna kuberneri sõnul kahjustati ja hävis mitu eluhoonet, elanikud on jäänud rusude alla lõksu.

„Vaenlase rünnakute tagajärjel puhkesid linnas tulekahjud,“ kirjutas Oleksandr Staruhh neljapäeva varahommikul oma Telegrami kanalis.

„On ohvreid. Päästjad aitavad inimesi rusude alt välja.“

Staruhhi sõnul tulistas Venemaa seitse raketti kõrghoonete pihta ja ütles, et ohvrite arv on veel selgitamisel.

Sõja 224. päeva blogi loe SIIT:

Vene väed taganevad Ukrainast

Ukraina väed liiguvad jõuliselt edasi ida ja lõuna suunas, sundides Venemaa vägesid mõlema rinde all taganema.

President Volodõmõr Zelenskõi ütles, et Ukraina sõjavägi on viimase nädala jooksul teinud suuri ja kiireid edusamme Vene vägede vastu, võttes tagasi kümneid linnu lõuna- ja idapiirkondades, mille Venemaa on annekteerituks kuulutanud.

Sõjaväeeksperdid väidavad, et Venemaa on oma nõrgimas kohas, osaliselt seetõttu, et ta otsustas mitte varem mobiliseeruda ja osaliselt vägede ja varustuse tohutute kaotuste tõttu.

Zelenskõi kinnitas oma õhtuses kõnes, et Ukraina väed vabastasid kolm asulat: Novovoskressenske, Novohrõhorivka ja Petropavlivka. „Edasiliikumine jätkub,” kinnitas Zelenskõi.

Moskva poolt ametisse nimetatud Hersoni oblasti kuberner Kirill Stremousov ütles, et Vene vägede tagasitõmbumine oli taktikaline manööver,mis peagi kulmineeruv vastulöögiga. Venemaa taganemise ulatus ei ole veel selge, vahendab The Guardian.

Ukraina kaitseminister Oleksii Reznikov kinnitas, et tema sõdurid jätkavad edasiliikumist.

#UAarmy’s autumn offensive, day by day. While the "russian parliament" is intoxicated from the futile attempts at annexation, our soldiers continue moving forward.
This is the best answer to any and all "referenda", "decrees", "treaties" and pathetic speeches. pic.twitter.com/qLCBu0Vdns

— Oleksii Reznikov (@oleksiireznikov) October 5, 2022