Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | ÜRO nõuab Zaporižžja tuumajaama ümbruses demilitariseeritud tsooni loomist. Zelenskõi kirus sõjaplaanidest avalikult rääkivaid ametnikke

ÜRO kutsus sõja osapooli üles muutma Zaporižžja tuumaelektrijaama ja selle ümbruse demilitariseeritud tsooniks. Neljapäeval toimusid jaama lähistel taas rünnakud. Ukraina tuumaenergiaettevõte Energoatom teatas, et Vene väed tulistasid jaama suunas viis korda. Kohalikud venemeelsed võimud aga märkisid, et tehast tulistasid hoopis Ukraina väed.

ÜRO üleskutset toetavad ka Ameerika Ühendriigid. „Võitlus tuumajaama lähedal on ohtlik ja vastutustundetu, mistõttu kutsume jätkuvalt Venemaad üles lõpetama kõik sõjalised operatsioonid Ukraina tuumarajatises ning nende läheduses ja tagastama täieliku kontrolli Ukrainale,“ teatas USA välisministeeriumi kõneisik. Energoatomi väitel töötab tehas praegu veel normaalselt.

President Volodõmõr Zelenskõi käskis Ukraina ametnikel lõpetada ajakirjanikega vestlemine Kiievi sõjalist taktikat puudutavatel teemadel. Ta toonitas, et sellised märkused on „vastutustundetud“. Ilmselt viitas riigipea anonüümsetele ametnikele, kes olid jaganud meediale kommentaare ja väitnud, et teisipäeval Krimmi õhuväebaasis toimunud plahvatuste eest vastutavad Ukraina väed. Kiiev keeldus teatavasti kinnitamast, et plahvatuste taga oli Ukraina armee. „Sõda pole kindlasti aeg edevuseks ja lärmakateks teadaanneteks. Mida vähem üksikasju te meie kaitseplaanide kohta jagate, seda parem on meil neid kaitseplaane ellu viia,“ sõnas Zelenskõi.