Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Raadiohommikus: Tallinna Kaubamaja, Baltic Horizon Fund, muusika idufirma ja mööblisse investeerimine

 • Millised on kaubandusäri väljavaated sügisel – energiakriis ja tarbijate kindlustunde vähenemine teevad kaupmeestele muret. Kuidas on kõrge inflatsioon mõjutanud kaupmeeste käivet sel suvel? Arendame teemat koos Kaubamaja ASi juhi Erkki Laugusega.

  Baltic Horizon Fund avaldab esmaspäeva hommikul oma poolaasta tulemused. Stuudios on teemat kommenteerimas fondi juht Tarmo Karotam.

  Millised on uued suunad muusikaäris? Kuidas digitaliseerimine ja NFT-de tulek muusikute sissetulekuid mõjutab? Räägime sellest muusika start-up'i Fairmus asutaja trummar Reigo Ahvenaga.

  Kinnisvarasse investeerimine on üldrahvalik tegevus, aga kas elusaseme sisustus (mööbel, sisustuselemendid) on kulu või saab seda vaadata ka investeeringuna? Sel teemal arutleme antiigikaupmehe ja restauraatori Vallo Mangusega.

  Saadet juhib Hando Sinisalu ja uudistega on stuudios Linda Eensaar.

  Päev jätkub nelja saatega.

  11.00–12.00 "Kuum tool". Kuumal toolil istub siseminister Lauri Läänemets, kellega teeme peamiselt juttu siseministri määruste muutmisest seoses elamisloa ja viisamenetlusega. See on pannud idusektori kulmu kergitama ja küsima, kas tõesti peab lühiajaliselt Eestisse tööle tuleval neljaliikmelisel perel olema ette näidata sissetulek 4800 eurot kuus ehk kuuekordne toimetuleku piir iga leibkonna liikme kohta.

  Sama tava peavad jälgima ka välistudengid, kelle sissetulek peaks igas kuus olema 1200 eurot. Miks me talente Eestisse ei taha ja kas määrus jääbki sellisel määral kehtima, seda kõike selgitab siseminister, kes küll ise pole dokumendile allkirja pannud.

  Saadet juhib Laura Saks.

  12.00–12.10 "Lühisaade: Obskuurne majandus". Sajandeid olid Inglise pagarite suurimad kliendid mitte inimesed, vaid hobused. Hobustele mõeldud leib oli samal ajal ka karmimalt seadusega reglementeeritud kui inimeste variant. Mismoodi see niimoodi välja kujunes, kuulete lühisaatest "Obskuurne majandus".

  Saatejuht on toimetaja Linda Eensaar.

  13.00–14.00 "Tööstusuudised eetris". 17. märtsil toimus suur tööstuskonverents ja mess "Tark tööstus 2022", mis tõi ühte saali kokku tööstussektorist pea 450 eksperti ja juhti.

  Saates pakume konverentsilt kuulamiseks peaminister Kaja Kallase peetud kõne ning aruteluringi teemal "Mis on meid siia toonud ja mis viib edasi?". Arutelus osalevad idufirma Fractory kaasasutaja Rein Torm, toiduainetööstuse Balbiino tootmis- ja tehnikajuht Martin Visnapuu ning elektroonikatööstuse Inission Tallinn lehtmetalli tehase- ja kvaliteedijuht Indrek Erin.

  Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

  15.00–16.00 "Lavajutud". Saade on salvestatud tänavu juuli alguses InvesteerimisFestivalil. Kuulete investorit ja riskikapitalisti Marek Kiisat. Ta kõneleb sellest, kuidas vormelisõitjast sai tippinvestor ning kuidas üks iduettevõtete kütt investeerib. Samuti räägib ta asutamislugudest, missiooniprojektist ja liftikõnest ehk kuidas teha pitch'i.

  Moderaator on Birjo Must.

  Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

  Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

  Minu Äripäeva kasutamiseks logi sisse või loo konto.