Estonia

Saksamaa parlament kiitis heaks söest kui energia-allikast loobumise hiljemalt 2038. aastaks

Eelnõuga on kaevandamis- ja elektrijaamade käitajatele, mõjutatud piirkondadele ja töötajatele ette nähtud üle 50 miljardi euro suurune abipakett, et leevendada söelt taastuvenergiale ülemineku mõju, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Majandusminister Peter Altmaier kiitis otsust, nimetades seda Saksamaa ajaloos määravaks hetkeks. "See on fossiilkütuste ajastu lõpu pöördumatu algus," ütles ta parlamendis. "See on projekt põlvkondadele."

Saksamaa loobub tuumaenergiast 2022. aastaks ja söest hiljemalt 2038. aastaks ning kavatseb samal ajal vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid aastaks 2030 55% võrreldes 1990. aasta tasemega.

Energiaettevõtted, ametiühingud ja tarbijad tervitasid kokkulepet, kuna see annab neile üleminekuga toimetulemiseks aega ja raha, kuid roheliste rühmituste sõnul oli ajakava liiga aeglane ja kulukas.

Maailma Looduse Fondi Saksamaa rühmitus kritiseeris energiaettevõtetele makstavaid hüvitisi. Viimased oleks nende sõnul pidanud oma rajatistes niikuinii töö lõpetama, ent neile anti nüüd selleks põhjuseta lisaraha.

"Seadus ei lähe kokku energiaturu tegelikkusega ega ole praeguste kliimapoliitiliste väljakutsetega sugugi kooskõlas," ütles looduskaitse juht Christoph Heinrich.

Taastuvatest energiaallikatest elektrienergia tootmisega seotud kulud on muutunud üha konkurentsivõimelisemaks ning odav gaas surub söe valikust välja. Seda on tugevdanud poliitiline tahe tõsta süsinikdioksiidi saastekvootide määra.

2020. aasta esimesel poolel moodustas taastuvenergia osakaal üle 50% riigi elektritoodangust.

Football news:

Mbappe got into PSG's yawn for the match with Atalanta in the Champions League
Guardiola again played against Madrid without strikers. Zidane did not find an answer
Gattuso on the match with Barca: Napoli will climb Everest
Lampard about the game with Bayern Munich: the History of the games, when everything changed. Chelsea needs to be trusted
Zinedine Zidane: I am the coach of Real Madrid until something extraordinary happens
Varan on relegation from the Champions League: This is my defeat. It is a shame for the partners
Guardiola on the conversation with Zidane: He congratulated me on La Liga and asked about my family. I hope one day we can have dinner and talk about everything