Estonia

Tervishoiu kõrgkooli koolitusel „kannatanut” mänginul tuvastati koroonaviirus, kontaktsed on karantiinis

8.-20. novembril toimus Tallinna tervishoiu kõrgkooli ruumides traumakoolitus, kus osalesid Tartu ülikooli meditsiinivaldkonna kuue eriala arst-residendid. Koolitust viisid teiste seas läbi Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst dr Peep Talving ja Terviseameti meditsiinistaabi juht dr Arkadi Popov.

Ühel traumakoolitusel „kannatanut” mänginul diagnoositi hiljem koroonaviirus. Terviseamet suunas temaga kokku puutunud koolitusel osalenud karantiini, kus nad praegu ootavad testimist.

Koolitusel osales 19 inimest. Seda, kui palju neist nakatunuga kokku puutusid ning parasjagu karantiinis on, terviseamet ei täpsusta. Doktor Peep Talving ja doktor Arkadi Popov nakatunuga kokku ei puutunud.

Tallinna tervishoiu kõrgkooli õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepp selgitas, et kuigi teooriaõpe on viidud distantsõppele, siis praktilisi oskusi tuleb kõrgkoolis ikkagi kohapeal õppida.

„Vastasel korral poleks võimalik riiklikku koolitusvajadust täita ning tagajärjed oleksid veel tõsisemad,” tõdes Puusepp. „Meie õppijad on vastutustundlikud ja teadlikud, samuti tervishoiutöötajad, kes koolitustel osalevad.”

Puusepa sõnul täitsid kõik koolitusel osalenud eelnevalt tervisedeklaratsiooni, kandsid maske ja olid võimalusel hajutatult. Käte antiseptikumid ja pinnadesinfektsiooni vahendid olid igas ruumis.

Football news:

Solskjaer on 3-2 with Liverpool: I was sure that Bruno would score from a free kick. Yesterday, he beat them 45 minutes after training
Klopp on 2:3 with Manchester United: Liverpool really wanted to win. We can learn something from this game
Bruno after 3-2 with Liverpool: Playing for Manchester United in the Premier League is a dream
Manchester United beat Liverpool for the first time under Solskjaer. Mancunians have not beaten an opponent since March 2018
Manchester United will play West Ham in the 1/8 final of the FA Cup, Man City - with Swansea, Chelsea - with Barnsley
Cagliari have extended their contract with Di Francesco until 2023. The club has 7 consecutive defeats
Girona posted a meme with a cat dancing to the polka after the victory over Espanyol