Estonia

Trump alustas viimaks võimu üleandmist Bidenile

Otsus tähendab, et 78-aastane demokraat saab koos oma ülevõtmismeeskonnaga ligipääsu julgeolekualasele teabele, igapäevasele riigipea luurebriifingule ning riiklikele fondidele võimu ülevõtmiseks vajalike tegevuste finantseerimiseks, vahendab Reuters.

USA föderaalameti General Services Administration (GSA) juht Emily Murphy hoidus hoolimata avalikkuse survest seni astumast seadusega ette nähtud sammu ja kuulutamast Joe Bidenit valitud presidendiks (inglise keeles president-elect).

Murphy, kes nimetati ametisse Trumpi poolt, eitas täna hommikul, et president tema otsust ülevõtmisprotsessi alustamisega venitada mingil moel mõjutas. "Vastupidiselt meedias ilmunud teadetele ja vihjamistele ei teinud ma oma otsust hirmust ega poolehoiust," väitis Murphy.

Ta selgitas, et ootas selgust kohtuhagide osas, millega Trump lootis tulemust enda kasuks pöörata - tänaseks on selge, et edutult. Varasemalt on föderaalamet teatanud protsessi alustamisest samaaegselt eeldatava võitja väljakuulutamisega meedia poolt (tänavu 7. novembril).

Trump ise säutsus teisipäeval oma Twitteri kontol, et just tema soovitas Murphyl ja tema meeskonnal "teha seda, mida tuleb teha esialgsete protokollide kohaselt". Ühtlasi tänas ta Murpyht "vankumatu pühendumuse ja lojaalsuse eest meie riigile".

"Meie kaasus on jätkuvalt TUGEV, jätkame head võitlust ja usun, et võidame!" lisas Trump.

Football news:

Klopp on Liverpool's form: It is absolutely normal that such questions are asked. This level of pressure is a privilege
In the clinic, the salary is 25 thousand. This is a disaster. Doctor Shinnik's vacation: for 6 hours a day, he drove doctors to patients so that they did not walk
The Real Madrid management trusts Zidane and will give him time to correct the situation (Goal)
Milan defender Conti has moved to Parma on loan with a mandatory buyout for 7 million euros
UEFA on the Euro in one country: Each city will have its own scenario
FIFA and UEFA will ban Super League clubs from participating in tournaments under their own auspices
Mikel Arteta: Ozil has done a lot for Arsenal, but I want to steer the team in a different direction