Estonia

VIDEO | Kotsar tegi mitmekülgse esituse ning aitas Baskonial Euroliigas võita

Maik-Kalev Kotsar pealtpanekul.

Foto : IMAGO/Eibner/Scanpix

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste tööandja Baskonia sai reede õhtul Euroliigas koduväljakul tulemusega 95 : 90 võidu Ateena Panathinaikose üle.

Võõrustajad jäid kuue ja poole minuti järel 11punktilisse kaotusseisu, kuid suutsid avaveerandiks kärpida vastaste edu kahele silmale. Teisel neljandikul oli Hispaania klubi selgelt parem, võites selle 31 : 15, esimese poolaja järel oli nende eduseis 52 : 38.

Kolmanda veerandi alguses juhis Baskonia korraks ka 20 silmaga, viimasele kümnele minutile vastu minnes kaotas Panathinaikos neile 11 punktiga. Kuigi lõpuks kahanes kodumeeskonna edu viiele punktile, ei tekkinud viimaste minutitel võitjas kordagi kahtlust.

Baskonia tabas 70 väljakult teele saadetud viskest 35 ehk täpselt pooled, 31 kolmesest läbis korvirõnga üheksa (29%). Lauavõitluse võitsid nad 39 : 33. Panathinaikose mängijate tabavusprotsent väljakult oli pisut parem – 50,7% (34/67), kaugviskeid tabasid nad 28,6% täpsusega (6/21).

Baskonia parim oli Markus Howard 24 punktiga, Matthew Costello lisas 16 silma. Pingilt sekkunud Kotsar sai 21 ja poole minutiga kirja kümme punkti, kuus lauapalli, neli korvisöötu ja ühe kulbi. Ta tabas kaheksast väljakult teele saadetud viskest viis (62,5%). Raieste platsile ei pääsenud. Panathinaikosele tõi Derrick Williams 19 punkti.