logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Estonia

VIDEO | Mailis Reps: õpilastele on juba ammu lubatud, et riigigümnaasiumis saab osaliselt vene keeles õppida. Vale oleks nüüd lubadust murda

„Otsus praeguse kava osas on tehtud palju ammu aega tagasi. Nüüd seda pool aastat enne avamist seda muutma hakata ei ole õige,” märkis Reps. Sealjuures pole praegusel hetkel tema sõnul enam võimalik erandeid teha, ka mitte eestikeelsele Järve Gümnaasiumile.

Kogu haridustrateegiline protsess on juba ammu kokku lepitud, märkis Reps. On mitu töörühma, mida veavad näitekst Margit Sutrop ja Marju Lauristin ja ka neis pole tõstatautd mõtet asja tagasi keerata.

Reps ütles, et vene keeles õpetatavate ainete määr hakkab iga õpilase puhul olema individuaalne: osa vene emakeelega õpilasi, kes on selleks suutelised, hakkavad eesti keeles õppima enamikus ainetes, kasvõi 80-90 protsendi ulatuses, osa neist ka täies ulatuses.

Kuna otsus riigigümnaasium sel viisil luua on pärit juba 2013. aastast, on ka praegustele vene keeles põhikoolis õppijatele lubatud, et praegu on vajadusel neil võimalik kuni 40 protsendi ulatuses vene keeles õpinguid riigigümnaasiumis jätkata.

Pressikonverentsil tõstatati küsimus, kas teatud määral venekeelse õppe lubamine ei vähenda õpilastelt motivatsiooni täielikule eestikeelsele õppele üleminekuks. Reps vastas, et usub, et kuna planeeritakse erinevaid eesti keeles õppimist toetavaid meetmeid nagu tugiõpe ja nõustamine, suurendab 2020/2021. õppeaastal märgatav osa vene emakeelega õpilasi eesti keeles antavate ainete mahtu veelgi.

Themes
ICO