Croatia

Hajrović strijelac u pobjedi BiH protiv Finske

Nakon što je izgubila tri od posljednje četiri utakmice, nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, koju vodi Robert Prosinečki, u subotu je na stadionu Bilino Polje u Zenici protiv Finske slavila sa 4-1 u skupini J kvalifikacija za EURO 2020.

Vodeći pogodak za BiH zabio je krilni napadač Dinama Izet Hajrović. On je ušao u igru u 18. minuti, jer se ozlijedio Edin Višća, a već u 29. se upisao u strijelce nakon što mu je asistirao veznjak Rijeke Zoran Kvržić. Još jedan Dinamov nogometaš, veznjak Amer Gojak, imao je značajnu ulogu u pobjedi domaćina, pruživši dobru partiju u 90 minuta.

Na 2-0 povisio je Miralem Pjanić u 37. minuti iz penala, a veznjak Juvea bio je strijelac i za 3-0, pogodivši mrežu lijepim volejem u 58. minuti. Armin Hodžić u 73. minuti pogađa za 4-0, a utješni pogodak za Finsku postigao je Joel Pohjanpalo (79).

Bosna je ovom pobjedom oživila svoje šanse da ode na EURO putem kvalifikacija, ali treba reći i da ima “opciju B”, odnosno da na EP ode temeljem rezultata u Ligi nacija, odnosno putem baraža u ožujku sljedeće godine.

U derbiju skupine D Danska je na domaćem terenu svladala Švicarsku sa 1-0, s tim da su gosti čak tri puta uzdrmali okvir danskog gola. Jedini pogodak postigao je Yussuf Poulsen u 84. minuti na dodavanje najboljeg danskog nogometaša Christiana Eriksena.

U drugoj utakmici iz ove skupine nogometne reprezentacije Gruzije i Irske su u Tbilisiju odigrale 0-0. Čak tri reprezentacije u ovoj skupini – Danska, Švicarska i Gruzija – mogu izboriti EURO i temeljem rezultata u Ligi nacija, odnosno putem doigravanja u ožujku.

U skupini F Rumunji su ostali u igri za EURO nakon što su u gostima očekivano dobili Farske Otoke sa 3-0, ali trebalo im je 74. minute za vodeći gol koji je zabio George Puscas. Pobjedu su potvrdili Alexandru Mitrita (83) i Claudiu Keseru (90+4). No, Rumunjska ima najgori raspored do kraja kvalifikacija, čekaju ih susreti protiv Norveške, Švedske i Španjolske.