הגדרת ישובים להתרעה
הגדרת צליל התרעה

בוול סטריט ג'ורנל דווח כי ארצות הברית עשויה לשלוח עשרות ספינות נוספות וכן אלפי חיילים לאזור, ובכך להגדיל משמעותית את מספר החיילים, כחלק מהמאמץ להפעיל לחץ על איראן. מוקדם יותר תפסה ארה"ב משלוח של חלקי טילים איראניים שעשה את דרכו למורדים בתימן

דיווח: טראמפ שוקל לשלוח 14 אלף חיילים נוספים למזרח התיכון

ארצות הברית שוקלת להרחיב באופן משמעותי את מצבת כוחותיה במזרח התיכון - כך דווח הערב (רביעי) בוול סטריט ג'ורנל. על פי הדיווח, ממשלו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוקל להעביר לאזור עשרות ספינות נוספות, ציוד צבאי רב וכן כ-14 אלף חיילים כחלק מכוונותיה של וושינגטון להעביר מסר לאיראן.

אם תצא התוכנית לפועל, תהיה זו הכפלה של ריכוז הכוחות האמריקניים באזור, וגורמים רשמיים בממשל מסרו כי הנשיא טראמפ צפוי לקבל החלטה בנושא במהלך החודש הקרוב. הדיווח מגיע לאחר שג'ון רוד, בכיר בפנטגון אמר היום כי ישנם רמזים לכך שאיראן עשויה לתקוף, בשל לחציה של ארצות הברית. עוד הוסיף כי ארצות הברית מודאגת מתגובת איראן אך לא ציין מה המקור לכך.

מוקדם יותר דווח כי ספינת קרב של חיל הים האמריקני תפסה "משלוח משמעותי" של חלקי טילים איראניים שהיו מיועדים למורדים החות'ים בתימן - כך אמרו גורמים אמריקניים, בפעם הראשונה שבה נתפסים רכיבים בסדר גודל זה בדרך למלחמה המתקיימת במדינה. חלקי הטילים נתפסו על ידי צוותים של חיל הים ומשמר החופים של ארצות הברית שפשטו על גבי ספינה קטנה בדרום הים הערבי שבאוקיינוס ההודי, והנשק מקושר לאיראן.

גורמים רשמיים אמרו שהתקרית מדגימה את התמשכות הברחות הנשק הבלתי חוקיות לידי המורדים החות'ים. הברחות אלה מהוות הפרה של החלטות מועצות הביטחון של האו"ם. התקרית מגיעה על רקע פגישתם של שר החוץ האמריקני מייק פומפאו וראש הממשלה בנימין נתניהו בליסבון, שעוסקת בעיקרה באיראן.