logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Israel

הבחירות לכנסת ה-23: המועמדים המפתיעים שינסו להשיג את הקול שלכם

עמוס דב סילבר, מייסד רשת הסחר בסמים באפליקציית טלגרם "טלגראס", הנמצא כיום במעצר, הודיע היום (שלישי) כי יתמודד בבחירות הבאות לכנסת ה-23. סילבר שובץ במקום השני במפלגה חדשה שתרוץ תחת השם "עוצמה ליברלית כלכלית", שאותה מוביל הכלכלן ומומחה השווקים גלעד אלפר, שהיה מספר 2 ברשימת "זהות".

עוד בנושא:


עמוס דב סילבר, יביא את הלגליזציה? // צילום: יוסי זליגר

סילבר בן ה-35 הכריז כי "על רקע הגשת כתבי האישום החמורים נגד פעילי 'טלגראס', ועל רקע המצוקה הקשה של צרכני הקנאביס בישראל, החלטתי להציע את מועמדותי לכנסת ה-23". עוד הסביר כי הוא מתמודד במטרה לקדם את הלגליזציה ו-"לשנות את כללי המשחק תוך שימוש בכלים הדמוקרטיים שהמדינה מציעה בצורה לגיטימית".

לריסה טרימבובלר, לא מצדיקה את רצח רבין // צילום: ליאור מזרחי

בתוך כך, אשתו של יגאל עמיר, לריסה טרימבובלר הגישה גם כן את רשימתה לוועדת הבחירות על מנת להתמודד בבחירות הבאות בחודש מרץ. טרימבובלר, עומדת בראש רשימת "משפט צדק", והתמודדותה התאפשרה אחרי שהבהירה כי אינה תומכת או מצדיקה בשום צורה את רציחתו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. 
 

כזכור, בתחילת החודש אישר רשם המפלגות במשרד המשפטים, עו"ד אייל גלובס, את התמודדותה של טרימבובלר, וכתב כי "טיבה של דמוקרטיה שהיא מאפשרת לרעיונות שונים להישמע, כאשר בשל החשש לפגיעה בזכויות יסוד בסיסיות יימנע רישום מפלגה רק במקרים קיצוניים".

Themes
ICO