Israel
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

הכינו את התה והביסקוויטים: המלכה אליזבת חוגגת יובל פלטינה

המועד המיוחד יצוין ברחבי הממלכה המאוחדת בחופשה של ארבעה ימים. מגוון אירועים שונים ייערכו במדינה, כולל מטס מסורתי, הופעה על מרפסת ארמון בקינגהאם, מרוצי סוסים וקונצרטים. עם זאת, לא ברור לכמה מהאירועים תגיעה המלכה עצמה, בשל מצבה הבריאותי

שידור חי: חגיגות יובל הפלטינה למלכה

חגיגות יובל הפלטינה למלוכת מלכת בריטניה, אליזבת השנייה יחלו היום (חמישי) ויימשכו במשך כל סוף השבוע ברחבי המדינה. המלכה בת ה-96, חוגגת 70 שנות מלוכה, ועלתה לכס כשהייתה בת 25 ב-6, לאחר מותו של אביה, המלך ג'ורג' השישי. ב-2015 היא נהפכה למונרך הבריטי בעל הכהונה הארוכה ביותר בהיסטוריה ועקפה את הסבתא רבתא שלה, המלכה ויקטוריה, ששלטה 63 שנים ושבעה חודשים.

ארמון בקינגהאם מציין את המאורע ההיסטורי במגוון אירועים ברחבי בריטניה שיגיעו לשיא בחופשה של ארבעה ימים בסוף השבוע הקרוב. בחגיגות ייערכו פעילויות קהילתיות, כמו גם "רגעים לאומיים של התבוננות" על שבעת העשורים של הכהונה. אלה חגיגות היובל הראשונות של המלכה ללא בעלה, הנסיך פיליפ, שהלך לעולמו ב-2021.

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: כך תשפרו ביצועים - עם הנחה בלעדית

מוגש מטעם "גברא"

מתאמנים לחגיגות הפלטינה

twitter
twitter
לונדון לקראת חגיגות יובל הפלטינה של המלכה אליזבת השנייה. טוויטר, אתר רשמי
מתכוננים לחגיגות יובל הפלטינה בלונדון(צילום: אתר רשמי, טוויטר)

השאלה הגדולה היא אם ומתי נראה את המלכה. אליזבת השנייה בת ה-96 סובלת מקשיים בתנועה ונאלצה לבטל את הופעתה בכמה אירועים ציבוריים, כולל פתיחת מושב הפרלמנט במאי. היא עדיין לא אישרה באיזה אירועים תשתתף.

סוף השבוע החגיגי יחל היום בשעה 10:00 בבוקר עם מצעד לכבוד המלכה, הידוע בתור "מצעד גייסות הצבא" המסורתי. יותר מ-1,400 חיילים במדי שרד חגיגיים, 200 סוסים ו-400 מוזיקאים יתאחדו לצורך תהלוכה שתתקיים במלואה בפעם הראשונה מאז פרוץ מגפת הקורונה.

twitter
בני משפחת המלוכה בארמון בקינגהאם, 2011(צילום: רויטרס)

המצעד יסתיים עם מטס חיל האוויר המלכותי המסורתי, שבו תצפה המלכה עם כל בני משפחת המלוכה ממרפסת ארמון בקינגהאם. 1,500 משואות יודלקו ברחבי בריטניה, איי התעלה, האי מאן, טריטוריות בריטניה מעבר לים, ולראשונה, בכל אחת מערי הבירה של מדינות חבר העמים. זאת מסורת מלכותית ארוכת שנים שבאמצעותה מציינים מועדים כמו חתונות והכתרות. ביום שישי, תיערך תפילת הוקרה לכבוד הכהונה ארוכת השנים של המלכה בקתדרלת סנט פול עם בני משפחה.

בשבת, יגיעו כמה מבני המשפחה המלכותית למסלול המרוצים באפסום דאונס למרוץ הסוסים ה-243 המפורסם. המלכה, מגדלת סוסים אדוקה בפני עצמה, הייתה צופה קבועה באירוע והעניקה את הפרסים בסופו.

הנחות בחנויות לרגל חגיגות יובל הפלטינה של המלכה אליזבת השנייה(צילום: אתר רשמי, טוויטר)

בערב, ייערך קונצרט פופ "מסיבת הפלטינה בארמון", שבו יופיעו כוכבי רוק בשלוש במות שנבנו במיוחד בחזית הארמון, ובהם להקת קווין ואדם למברט, אליסיה קיז, דעאנה רוס, אלטון ג'ון, רוד סטיוארט ועוד. הקונצרט יועבר בשידור חי ב-BBC. כ-22 אלף איש יזכו להיות נוכחים במופע, כולל 10 אלף שזכו בכרטיסים בהגרלה ציבורית.

ביום ראשון, היום האחרון לחגיגות, נקראו האזרחים לחגוג במסיבות רחוב כחלק מיוזמת "ארוחת הצהריים הגדולה של חגיגות הפלטינה". קהילות יתכנסו ברחבי בריטניה, כולל אירועים מיוחדים בלונדון. אירועים דומים מתוכננים ברחבי העולם, מקנדה וברזיל ועד דרום אפריקה ויפן.

המלכה אליזבת השנייה בפתיחת מושב הפרלמנט, 2019(צילום: רויטרס)

החגיגות יינעלו בתערוכת יובל הפלטינה, שבמסגרתה יהיו הופעות אמנותיות ורקדנים, מוזיקאים, אנשי צבא, עובדים חיוניים ומתנדבים שהתאחדו, כדי ליצור רגעים איקוניים משלטונה של המלכה בדרכים יצירתיות ואמנותיות. תלמידי בתי הספר מוזמנים ליצור ציור של התקוות והחלומות שלהם בעבור כדור הארץ ב-70 השנים הבאות.

המלכה אליזבת השנייה(צילום: אתר רשמי, alphotography.com/Royal Windsor Horse Show v)

מרבית בני משפחת המלוכה הבכירים ישתתפו בכמה אירועים בסוף השבוע במרכז לונדון. המלכה שולחת את הדוכס והדוכסית מקיימברידג', ויליאם וקייט, לוויילס. את בתה, הנסיכה אן לסקוטלנד, ואת הרוזן והרוזנת מווסקס, בנה אדוארד ואשתו סופי, לצפון אירלנד. בנוסף אושר הדוכס והדוכסית מסאסקס, נכדה הארי ואשתו מייגן וילדיהם, יטוסו מארצות הברית לבריטניה לחגיגות. עם זאת, הארי ומייגן והנסיך אנדרו לא ישתתפו ככל הנראה בצפייה במטס ממרפסת הארמון. לצד המלכה יהיו ילדיה, צ'רלס, אדוארד ואן, כמו גם הנסיך ויליאם, קייט וילדיהם, וכמה קרובי משפחה נוספים.