הגדרת ישובים להתרעה
הגדרת צליל התרעה

גורם המקורב לבית הלבן אמר בעילום שם לסוכנות הידיעות אי-פי כי הנשיא אמנם דן ברכישה עם יועציו, אך לא התייחס ברצינות לנושא. הטריטוריה, ששייכת רשמית לדנמרק, נהנית כיום מאוטונומיה שהורחבה לפני כעשור - וזאת לא הפעם הראשונה שוושינגטון מתעניינת בה

המדינה ה-51? "טראמפ שקל לרכוש את גרינלנד עבור ארה"ב"

במטרה להטביע את חותמו על מפת העולם, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח עם יועציו ושותפיו הפוליטיים על רכישת האי גרינלנד עבור ארצות הברית - כך דווח הלילה (שישי) בתקשורת האמריקנית.

גורם המקורב לבית הלבן אמר בעילום שם לסוכנות הידיעות אי-פי כי הנשיא דן ברכישה, אך לא התייחס ברצינות לנושא. הסיפור דווח לראשונה בוול סטריט ג'ורנל.

טראמפ אינו המנהיג האמריקני הראשון ששאף לרכוש את האי, המצוי באופן רשמי תחת שלטון דנמרק אך נהנה מאוטונומיה. בשנת 1946, ארצות הברית הציעה לשלם לדנמרק 100 מיליון דולרים עבור הטריטוריה, ואף השתעשעה ברעיון להעביר חלקים מאלסקה תמורת חלקים מהאי.

דנמרק העניקה לגרינלנד ריבונות מוגבלת ב-1979. האוטונומיה של האי הורחבה לפני כעשור, כאשר 75% מציבור הבוחרים באי הצביע במשאל העם על הענקת סמכויות רחבות יותר לממשל המקומי ושליטה במשאבים הטבעיים הנרחבים של גרינלנד.

מהבית הלבן ומדנמרק לא נמסרה עד כה תגובה.