Israel
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

כך זה נראה במציאות: חולי אבעבועות הקוף שמעלים סרטונים ברשתות

ההתפרצות של מחלת אבעבועות הקוף נמשכת, ועכשיו הוויראליות עברה גם לרשתות החברתיות: בשבועות האחרונים העלו משתמשי אפליקציית טיקטוק סרטונים המוכיחים עד כמה המחלה הזאת לא נעימה.

על אף שהמחלה נתפסת כקלה ולא מסוכנת ברוב המקרים, היא עלולה לגרום תסמינים חמורים, בהם כאבים עזים וצלקות בעור, ובמקרים קשים ונדירים גם לסכן חיים.

הגולש המכונה BarnetBarnet העלה תמונות של השלפוחיות הרבות שממלאות את גופו. מחלת אבעבועות הקוף מתחילה בדרך כלל עם תסמינים כלליים כמו חום גבוה, כאבי שרירים ועייפות, וכעבור יומיים מתחילה הפריחה המפושטת המתפתחת לכדי שלפוחיות. צפו:

הגולש tonaty צילם תמונה של פניו בשיא המחלה, כשהן מלאות בשלפוחיות גדולות, והראה כיצד נראה שבועיים אחר כך, כשרוב השלפוחיות הגלידו ונשרו, ורק מספר פצעים נותרו על פניו. "אני מחכה לרגע שבו כל השלפוחיות ייעלמו", אמר. צפו:

אולי סינהא סיפר בסרטון כי נדבק במחלה במהלך ביקורים במועדונים, כנראה. "יש הרבה מגע עור ונשיקות בין אנשים", אמר. "חשבתי לחלוק מהניסיון שלי. המחלה החלה עם חום גבוה והרבה הזעה בלילה. אחר כך החלו להופיע הנגעים. אני ישן בלילה בחדר עם אמא שלי, כי אבא בבידוד עם קורונה. בהתחלה חששתי שיש לי קורונה, כי השתעלתי, אבל הבדיקה הייתה שלילית. אחרי כמה ימים השיעול נעלם וחשבתי שהחלמתי, ואז הופיעו השלפוחיות שהלכו וגדלו גם במקומות לא נעימים. הכאב היה בלתי נסבל. לא יכולתי לישון. היה לי קשה לשבת.

"הלכתי לרופאים שעשו לי בדיקה, ורשמו לי פרצטמול ומשחת לידוקאין. השלפוחיות הכאיבו יותר ויותר, בכיתי המון. בבית החולים לא יכולתי ללכת מרוב כאבים, אז לקחו אותי בכיסא גלגלים. החבר הכי טוב שלי הוא כרית לטחורים. כעת יש לי נגעים בידיים, ברגליים ובפנים. כל השאר נשרו. תזכרו שלא חייבים לעשות סקס כדי להידבק: מספיק מגע של עור בעור". צפו:

הגולש thatgaydoctor הראה את השלפוחיות וסיפר על הבדיקות שעבר ושאישרו כי מדובר באבעבועות הקוף. "הטיפול הוא בעיקר תמיכתי", הסביר. "בידוד, מנוחה, עד שכל השלפוחיות נושרות. המחלה מתפשטת במגע קרוב. אני קורא לכם לבדוק את גופכם. אם אתם חושדים שנדבקתם, דברו עם הרופא שלכם בהקדם. אני מקווה להחלים במהירות". צפו:

המשתמש Savage Sige-Eye סיפר כי הבחין בשלפוחית על הכתף שלו. "אולי אתם חושבים שזה חצ'קון", אמר, "אבל זה לא, כי לידו יש עוד אחד. הבחנתי בדבר הזה. נבדקתי, הרופא הורה לי על בידוד. אז כן, יש לי אבעבועות הקוף. זה באמת מביך, גם בשבילי, כשהייתי צריך לדווח על כך לעבודה". צפו:

1 צפייה בגלריה

שלבי ההגלדה שונים. בדומה לאבעבועות רוח, פצעי המחלה מתפתחים לכדי שלפוחיות מלאות נוזל, כשהקצה שלהם בהיר. הנוזל של כל פצעון מכיל מאות וירוסים. הפצעים אינם באותו מצב: חלקם בשלבי התפתחות ראשוניים, עדיין ללא נוזל, חלקם על שלפוחיות, וחלקם בשלב סופי של הגלדה.

אסור לפוצץ. כל שלפוחית מכילה עשרות או מאות נגיפים, ואסור לפוצץ אותן, משום שהפעולה עלולה לגרום לזיהום של השלפוחית, לעיתים עד כדי סכנת חיים. פיצוץ השלפוחית גם עלול לגרום לצלקת שנשארת כל החיים.

בלוטות הלימפה נפוחות. סימן היכר שכיח באבעבועות הקוף, שמסייע להבדיל בין המחלה הזו למחלות ויראליות אחרות או אקנה, הוא בלוטות לימפה מכאיבות ונפוחות. בגוף יש כ-600 בלוטות לימפה, המהוות את "פח האשפה" של מערכת החיסון ואמונות על ייצור תאי מערכת חיסון וגם סילוק מזהמים. הבלוטות מוגדלות בעת זיהום, ובאבעבועות הקוף זה קורה בתחילת המחלה, לרוב בזמן עליית החום, לפני הופעת הפריחה. הנפיחות מלווה גם בכאב במגע באזור הבלוטה המוגדלת.

המחלה לא עוברת רק ביחסי מין. נגיף אבעבועות הקוף עובר לא רק ביחסי מין: ההדבקה מתרחשת גם דרך מגע עם סדינים שעליהם שכב אדם נגוע, במגע עם עור וגם במגע טיפתי דרך רוק (עיטוש, שיעול, נשיקה או שימוש בכלים משותפים).

הפריחה עלולה להופיע בכל מקום בגוף. הדיווחים הראשונים על אבעבועות הקוף היו של גברים שקיימו יחסי מין עם גברים וסבלו משלפוחיות באזור המפשעה או פי הטבעת. אולם המחלה יכולה להופיע בכל מקום בגוף, מהפנים ומטה, ובמקרים קשים גם להדביק את העיניים ולגרום לעיוורון.