logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

۴۳ هزار تخت بیمارستانی به تخت‌های درمانی کشور اضافه می‌شود

سید کمال تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به قزوین برای افتتاح دو مرکز فوق تخصصی و پزشکی هسته‌ای در این شهر در گفتگو با خبرنگار مهر به سوالاتی در خصوص ساماندهی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت خانه، افزایش تخت‌های بیمارستانی و ادامه اجرای طرح نظام سلامت پاسخ گفت.

تقوی نژاد در مورد چابک سازی فعالیت‌ها در این وزارتخانه اظهار داشت: با تاکید وزیر بهداشت موضوع کوچک سازی شرکت‌ها برای چابک سازی در دستور کار و اولویت برنامه‌ها قرار گرفت.

وی گفت: مجموعه شرکت‌های زیرمجموعه وزارتخانه حدود ۲۳ شرکت بود که ۴ شرکت منحل و چند شرکت ادغام شده و تا پایان امسال در چند هلدینگ متمرکز و برخی واگذارمی شوند.

تقوی نژاد یادآور شد: شفافیت شرکت‌ها از نظر مالی برای ما بسیار مهم است و سلامت مالی و اداری در شرکت‌ها از سیاست‌ها و رویکردهای وزارتخانه است چون برخی اتفاقات رخ داده موجب حسابرسی مجدد شده و در برخی موارد هم دستگاه قضائی وارد شده و با کمک آنها با متخلف برخورد می‌شود و ما هم همکاری کرده‌ایم تا با تخلف مبارزه شود.

وی اضافه کرد: شرکت‌های زیرمجموعه در دو هلدینگ «آوای پزشک» و «آوای پردیس» ساماندهی می‌شود تا شرکت دولتی نداشته باشیم.

معاون وزیر بهداشت در خصوص ساماندهی تشکیلات وزارتخانه هم گفت: ساماندهی تشکیلات این مجموعه با دعوت از متخصصانی از درون وزارتخانه و محققان دانشگاهی و سازمان امور استخدامی آغاز شده و با تغییر نوع نگاه به وزارت بهداشت در این راستا تعدادی از معاونت‌ها کاهش یافته و برخی ادغام شده و در حال حاضر معاونت‌ها از ۱۰ مورد به ۸ مورد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: البته ساماندهی دانشگاه‌ها هم در اولویت قرار دارد و تغییراتی در آموزش و بهداشت و درمان داریم و در آینده این دو مجموعه تفکیک خواهد شد.

طرح تحول سلامت با اصلاح ادامه می‌یابد

تقوی نژاد در پاسخ به سوالی در مورد تداوم طرح نظام سلامت بیان کرد: طرح تحول سلامت از کارهای مهم و بزرگ دولت است که در اجرای آن از نظر امور زیربنایی و گسترش تخت بیمارستانی و کلینیک و زایشگاه و سایر تجهیزات مورد نیاز کارهای اساسی شده است.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: در حال حاضر ۲۴۷ بیمارستان در حال ساخت است که با تکمیل آنها ۴۳ هزار تخت به ظرفیت موجود بیمارستانی کشور اضافه خواهد شد.

وی اضافه کرد: طرح تحول نظام سلامت با اصلاحاتی ادامه خواهد یافت و تقدم بهداشت بر درمان از تغییرات آن است که در این راستا طرح‌هایی مانند هر خانه یک پایگاه سلامت، کنترل فشار خون و موضوع افزایش جمعیت با جدیت و فراگیری بیشتری عملیاتی خواهد شد و در دانشکده‌ها هم تغییراتی خواهیم داشت.

Themes
ICO