Iran

برخی از مشاغل همدان یک هفته تعطیل شد

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ سید سعید شاهرخی، در جلسه اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد عوامل بروز این بیماری تجمع های مختلف از جمله مراسم عروسی، عزا و سمینارهای است که جمعیت زیادی در آن شرکت می کنند، مقرر شد این جلسات به طور کامل تعطیل شود.

وی خاطرنشان کرد: تیم های بازرسی به این محل ها مراجعه می کنند و در صورت مواجهه با افرادی که اقدام به برگزاری مراسم بر خلاف مصوبه ستاد ملی می کنند به منظور حفظ سلامتی مردم با این قشر افراد برخورد می شود.

استاندار همدان افزود: محدودیت هایی برای فعالیت دانشگاه ها، مدارس شبانه روزی و آموزش گاه های فنی و حرفه ای پیش بینی شده است و این مجموعه  ها به همراه زبان سراها در این هفته مجاز به فعالیت نیستند.

شاهرخی اضافه کرد: آموزشگاه ها و کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر و مراکز مشابه فرهنگی، موزه ها و باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، سالن زیبایی و آرایشگاه های زنانه به عنوان عامل شیوع این ویروس تا روز شنبه هفته آینده باید فعالیت خود را تعطیل کنند.

وی ادامه داد: همچنین فعالیتی در مساجد مصلاها و آیین نماز جمعه در این شهرستان ها نخواهیم داشت و برگزاری هر گونه مراسم و اجتماعات فرهنگی، مذهبی، همایش ها ممنوع است.

استاندار همدان گفت: باشگاه های ورزشی به ویژه در رشته هایی که ارتباط نزدیک بین ورزشکاران وجود دارد نظیر کشتی، کاراته و جودو تعطیل هستند و کافه ها، قهوه خانه ها و چای خانه ها به طور کلی در این هفته اجازه فعالیت ندارند.

شاهرخی با بیان اینکه باغ وحش و شهر بازی ها نیز تعطیل هستند افزود: محدودتی نیز در بلوار ارم شهر همدان ایجاد شده است و شهروندان مجاز به نشستن در داخل فضای سبز و مکان های پیش بینی شده در این بلوار نیستند و فقط اجازه پیاده روی دارند.

وی شرایط فعلی استان را از نظر تعداد مبتلایان به کرونا مطلوب ندانست و اظهار داشت: دلیل این وضعیت بی تجهی برخی از صنوف و شهروندان به دستورالعمل های بهداشتی پس از بازگشایی های صورت گرفته است.

استاندار همدان اضافه کرد: وضعیت همدان تا خرداد امسال مطلوب بود به گونه ای که از اول خرداد به مدت یکماه میزان فوتی ها به صفر نزدیک شد و شمار مبتلایان مثبت نیز به چهار نفر رسید اما در یکماه گذشته این آمار بین ۳۰ تا ۴۰ درصد رشد داشته است.

شاهرخی بیان کرد: دورهمی های خانوادگی و مراسم های عروسی و عزا عامل ابتلای بخش قابل توجهی از بیماران به ویروس کرونا است که دستگاه های مسوول با همکاری نهاد قضایی با این افراد باید برخورد جدی کنند.

وی گفت: نباید در هیچ باغ و تالاری شاهد برگزاری مراسم عروسی باشیم یا افرادی با بستن ابتدا و انتهای کوچه و معبر عمومی اقدام به برگزاری مراسم کنند و به طور قطع اجرای این مصوبه موجب کاهش ۶۰ درصدی مبتلایان به کرونا می شود.

وی خواستار فرهنگسازی در زمینه برگزار نکردن مراسم های عروسی و عزا و رعایت نکات بهداشتی شد و افزود: جلسات تنها در صورت اضطرار آن هم در سالن های مناسب و دارای تهویه با حضور کمتر از ۱۰ تا ۱۲ نفر برگزار شود.

استاندار همدان تاکید کرد: ویروس کرونا به مثابه دشمن مسلحی است که در برابرمان ایستاده است که در صورت مواجهه با این فرد مسلح باید واکنش درست و صحیح نشان داد تا از تیر رس او در امان بود.

شاهرخی گفت: ارائه دهندگان خدمات، محل ارائه خدمات و گیرندگان خدمات نیز باید شیوه نامه های بهداشتی از جمله رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست ها را جدی بگیرند.

48

Football news:

Ronaldo has scored in the Champions League playoffs for 14 consecutive seasons
Real burst under the pressure of city in the 9th minute-Varane was left without options and brought a goal
Benzema came in 4th place among the Champions League scorers, scoring the 65th goal. Only Ronaldo, Messi and Raul have more
Sterling scored his 100th goal for Manchester City and 20th in the Champions League
Hazard will be in the starting line-up of Real Madrid for the first time in the Champions League play-offs
Milan is Interested in Torreira. Arsenal are ready to sell the midfielder
Lineker on bale: People have no idea what's really going on with one of the best players of our time