Iran

برو دنبال کارت چرا به مجلس آمدی؟! /ادعای یک نماینده درباره پرونده سازی برای مدرس خیابانی /مخالفان جهانگیری را بی نصیب نگذاشتند/حواشی صحن مجلس

به گزارش خبرآنلاین، صحن علنی امروز مجلس یازدهم شاهد اولین جلسه رای اعتماد بود؛ جلسه‌ای که برای بررسی صلاحیت «حسین مدرس خیابانی» وزیر پیشنهادی وزارت صمت برگزار شد و بازار نطق‌های حاشیه‌ساز داغ داغ بود که در نهایت نتیجه‌ای جز رای عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی نداشت. 

>>> بیشتر بخوانید

آتش تند مخالفان دولت در پارلمان /مافیای خودرو به دنبال رای نیاوردن وزیر پیشنهادی صمت /مدرس خیابانی به امین حضور برود/حواشی صحن مجلس

تیر مخالفان به سمت جهانگیری

«فتنه» این کلیدواژه‌ای است که از مجلس نهم در جلسات رای اعتماد و استیضاح از سوی نمایندگان اصولگرا برای مخالفت استفاده می‌شد و بعد از چهارسال دوباره در میان پارلمانی‌های تماما اصولگرا جایگاه و پایگاهی‌پیدا کرده است. اصغر عنابستانی نماینده سبزوار که در مخالفت با مدرس خیابانی صحبت می کرد، جهانگیری را هدف نقدهای تند و تیز قرار داد و گفت:  «آقای جهانگیری به جای اینکه اینقدر به فکر جا انداختن آدم‌هایتان باشید یک کمی هم به فکر مردم باشید. آقای مدرس بازداشتی فتنه را در رأس یکی از شرکت‌های بزرگ بازرگانی گذاشته‌اید. کسی که مراجع رسمی در موردش نامه‌ داده‌اند و گفته‌اند که به او پست داده نشود. آقای مدرس شما این فرد را در همین روزهای اخیر در هیأت مدیره یکی از مجموعه‌های بزرگ وزارتخانه گذاشته‌اید. آقای خیابانی یک مدیرکل اصلی که باید انتصابات شما را اداره کند مدیرکل شما سابقه رئیس دفتری یکی از سران فتنه را در کارنامه کاری خود دارد.»

 پرونده سازی برای مدرس خیابانی 

سید احمد رسولی‌نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه از جمله نمایندگانی بود که در ردای موافق وزیر پیشنهادی پشت تریبون مجلس قرار گرفت. او گفت:  آقای مدرس خیابانی را از دوره هفتم مجلس و زمانی که ایشان مدیریت کارخانه سیمان در فیروزکوه برعهده داشت می‌شناختم. او همان زمان نیز پیگیر بود. 

>>> بیشتر بخوانید

چه نهادی حضور روحانی در صحن مجلس را به صلاح ندانست؟

چرا جهانگیری اجازه دفاع از وزیر پیشنهادی صمت را پیدا نکرد؟

او سلامت، دیانت، تقوا و مدیریت کارآمد را از ویژگی‌های مدرسی خیابانی عنوان و تصریح کرد: گزارش‌های زیادی از او به کمیسیون می‌رسید به ویژه در بحث انتصابات. او (مدرسی خیابانی) با برخی از مدیران در وزارتخانه برخورد قاطع داشتند که آنها در آستانه رأی ا عتماد به ایشان در حال پرونده‌سازی بوده و هستند.

برو دنبال کارت چرا به مجلس آمدی؟!

عباس گودرزی نماینده بروجرد از جمله افرادی بود که در جریان جلسه رای اعتماد امروز به عنوان مخالف صحبت کرد. او گفت:  اتفاقا مشکل ما همین حوزه بازرگانی است. مگر نه این است که رسماً اعلام کردند افزایش قیمت و تورم کالاهای اساسی بیش از کالاهای غیرضرور است. ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن تخصیص یافت. آقای خیابانی! بگو ارزهای ۴۲۰۰ تومانی کجا خرج شد؟

گودرزی خطاب به رئیس مجلس گفت: آقای قالیباف! این رویه اخذ رأی اعتماد را در مجلس یازدهم عوض کن. یعنی چه هر کس بخواهد رأی اعتماد بگیرد اعوان و انصار و لشکری پشت سرش راه می‌افتد، کارچاق‌کن‌ها در همین راهروهای مجلس متولد می‌شوند. تو چه کاره مملکتی که به من و دیگری زنگ می‌زنی و می‌گویی که بیا ببرمت پیش وزیر.

نماینده بروجرد خطاب به همکارانش گفت: از شما بعید است. این در شان مجلس یازدهم نیست که می‌گویید خب دیگر چه کار کنیم، برو دنبال کارت. کسی که می‌گوید دیگر چه کار بکنیم، هر کسی که می‌خواهد باشد، چرا به مجلس آمده است؟

۲۱۶۲۱۶

Football news:

David Silva made his debut for Sociedad in a game against Real Madrid
Bayern Munich and Borussia Dortmund are Interested in Barcelona forward de La Fuente
Rodgers has 100 WINS in the Premier League in 210 games. Only Ferguson, Dalglish and Keegan have a better result among the Brits
Ferran Torres: I Knew that Manchester City have strong players, and in training I saw how
Leicester scored 6 points in the opening two rounds of the Premier League for the first time since the 2015-16 championship season
Magnus Carlsen: Edegor's Appearance at the start of my real is amazing
Rummenigge on saying goodbye to Tiago: He hugged me and cried for 5 minutes. I had tears too