Iran

دو محکوم به قصاص در برازجان بخشیده شدند

به گزارش خبرنگار مهر، علی جمادی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در سطح استان تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته و شاهد ترویج این فرهنگ هستیم.

وی با اشاره به رهایی دو نفر از زندانیان برازجان از قصاص خاطرنشان کرد: پرونده دو زندانی محکوم به قصاص در برازجان با با تلاش مسئولین قضائی و شورای حل اختلاف زندان برازجان و بخشش و بزرگواری خانواده مقتول، به سازش منجر شد و این افراد از قصاص رهایی یافتند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به اینکه این دو نفر بیش از پنج سال در زندان بوده‌اند افزود: در صورتی که فرهنگ گذشت و صبوری و صلح و سازش در کشور نهادینه شود از وقوع بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌شود.

تربیت ۵۰۰ حافظ قرآن در زندان‌های استان

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر با اشاره به افتتاح طرح قرآنی تربیت ۵۰۰ مددجوی حافظ قرآن در زندان‌های سطح استان و آثار معنوی قرآن در زندگی افراد، گفت: اولویت ما کاهش جمعیت کیفری بوده و زندانیان حافظ یک جز قرآن می‌توانند یک ماه به مرخصی بروند.

رضا مقبلی با تاکید بر اینکه ۱۸۷ نفر از زندانیان حافظ قرآن سراسر استان در زندان برازجان هستند، اضافه کرد: آثار استفاده از قرآن در زندگی مشخص بوده و زندان نیز فرصتی برای تفکر فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: امید به آینده را نباید از دست داده و باید برای استفاده از ظرفیت قرآن وقت گذاشت، تا در زندگی نیز آثار آن را مشاهده کرد.

Football news:

Luka Modric: I'm too old to go back to Tottenham. I want to play for a few more years
Adama Traore: I don't think speed is related to skin color
Riyad Marez: If I went to Marseille, they decided that I was not good enough
Defoe scored the 300th goal of his club career. It's been 20 years since his first ball
Gattuso on 2:1 with Benevento: Napoli played too predictable before the break
Adama Traore turned down NFL scouts as a child to become a football player
Zlatan called Khabib the best fighter regardless of weight