Iran

فراخوان برگزاری دعای فرج به صورت مجازی در نیمه شعبان

به گزارش خبرگزاری مهر، متن اطلاعیه فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین به این شرح است: «بسم‌الله الرحمن الرحیم» بَقیّهُ‌الله خَیرٌ لَکُم اِن کُنتُم مُؤمنین آیه ۸۶ سوره هود، شب نیمه شعبان یادآور میلاد موفور السرور آخرین حجت الهی، منجی عالم بشریت، حضرت بقیه الله الاعظم و با فضیلت ترین شب پس از لیله‌القدر از اهمیت و قداست ویژه‌ای برخوردار و دارای فضیلتی بس عظیم است.

شب تقرب به خدا و استجابت دعا و فرصت معنوی مناسب و ارزشمندی برای راز و نیاز با خالق هستی و نزدیکی هر چه بهتر و بیشتر به معبود و کسب برکات الهی می‌باشد، همانا در این شب خداوند قادر متعال به ذات اقدس خود جل و علا سوگند خورده است هرکسی را به او پناه برده و درخواست کند از رحمت خود محروم نفرماید و دست نیازمندی را رد نکند مگر آنکه گناهی درخواست کرده باشد.

از مردم شریف و متدین استان قزوین استدعا دارد فرصت گران بهای شب نیمه شعبان و باز بودن ابواب رحمت الهی بر روی بندگان را مغتنم شمرده، با استغاثه به درگاه حق تعالی تعجیل در فرج مولا و مقتدای عالم هستی را طلب کرده و برای رفع ابتلای اغلب کشورها و جوامع بشری به بلای بیماری خطرناک ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا به حضرت ولی‌الله الاعظم، مهدی موعود به عنوان عین‌الله ناظره و وسیله تقرب الی الله متوسل شوند با این امید که به برکت استغاثه و نجوای جمعی، رحمت واسعه الهی شامل همگان شده و به یاری خداوند با شکست کرونا و رفع این بلا، نگرانی‌ها برطرف شود.

ضمن اینکه با در نظر گرفتن ممنوعیت تجمع و تعطیلی اماکن مذهبی، ابراز شادمانی و نشاط به یُمن عید بزرگ خجسته میلاد مهر سپهر سروری، حجت ابن الحسن العسکری متناسب با شرایط کنونی از جمله نصب پرچم در سر در منازل، چراغانی و تزئین واحدهای مجاز به فعالیت اولویت و اهمیت خاصی دارد که ان شالله منتظران واقعی مهدی موعود به وظیفه خود عمل خواهند کرد.

در این راستا از همگان برای قرائت زیارت آل یاسین و دعای فرج «الهی عظم البلا…» همزمان با پخش زنده ساعت ۲۰:۴۵ شامگاه چهارشنبه بیستم فروردین مصادف با شب نیمه شعبان از مسجد مقدس جمکران و حرم ملکوتی ثامن الحجج حضرت اباالحسن علی ابن موسی الرضا (ع)ابن الحسن عجّل علی ظهورک» در فضای عطرآگین استان، همزمان با اقصی نقاط میهن اسلامی از فراز بام‌های منازل پنجره‌ها و بالکن‌های مجتمع‌های مسکونی و مأذنه‌های مساجد و دیگر اماکن مذهبی توأم با نورافشانی دعوت می‌شود.

Football news:

Chelsea want to acquire Werner, promising the player more playing time compared to Liverpool
Dennis Bergkamp: Henri killed the intrigue in matches. He is the best player in this role that I have ever seen
President of Las Palmas: Our stadium will be the only one in the top Championships with fans in the stands from June 13
Vitinho, Gabigol and other Flamengo players spoke out about the death of George Floyd: black Lives matter
PSG were in contact with desta's entourage. The Ajax defender is Interested in Barcelona and Bayern
The Werner scored his 25th goal in the Bundesliga. Only Lewandowski and Immobile have scored more in the top 5 European leagues
The goalkeeper of Leipzig Gulacsi made an assist in the match against Cologne