Iran

همان سردار، همان ستاره

ایران ورزشی: بعد از آن همه انتقاد و حرف و حدیث‌های بی‌پایان که تا امروز هم ادامه داشته، تصور نمی‌کردیم سردار آزمون را در این شرایط ببینیم. شرایطی مناسب برای یک مهاجم. مهاجم 23 ساله‌ای که در جام جهانی، تلخ‌ترین روزهای زندگی‌اش را گذراند و در پایان از تیم ملی خداحافظی کرد. برای سردار اما انگار همه چیز آغاز شده بود. برای جنگیدن و تلاش. برای اینکه بگوید من هستم و هنوز می‌توانم یک مهاجم ایده‌ال باشم.

آزمون در جام جهانی سیبل شد، چون گل نزده بود. انتقاد از او حول و حوش این پرسش می‌چرخید که چرا سردار دفاع می‌کند و گل نمی‌زند؟ پاسخ این انتقاد را کارلوس کی‌روش داد. وقتی که تمام قد از او حمایت و تأیید کرد که او به سردار چنین وظیفه‌ای را در زمین داده بود. حتی فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال نیز در مصاحبه بعد از بازی مقابل ایران گفت: «شماره 20 ایران تمام برنامه‌های ما را به هم ریخت و نگذاشت کارمان را به درستی در خط هافبک انجام بدهیم.»

همان سردار، همان ستاره

برنامه سانتوس این بود که ویلیام کاروالیو، هافبک دفاعی و شماره 14 پرتغال توپ را از مدافعان بگیرد، آن را به بخش‌های مختلف زمین پخش کند و بازیسازی را به بهترین شکل ممکن انجام بدهد. اتفاقی که با یارگیری من تو من سردار با کاروالیو رخ نداد و برنامه‌های پرتغال و سانتوس اینگونه نقش بر آب شد.

سردار این انتقادها را فراموش کرد و به روسیه رفت تا برای دومین فصل متوالی پیراهن روبین‌کازان را بپوشد. او که همیشه نشان داده انتقادهای منطقی را می‌پذیرد و البته نقدهای بی‌اساس را فراموش، لیگ روسیه را با دبل آغاز کرد. دو گل زیبا به کراسنودار زد تا روبین‌کازان در نخستین گام، یک برد ارزشمند و خانگی به‌دست بیاورد. روبین این بازی را با نتیجه 2 بر یک برد تا فصل را به عنوان یک مدعی آغاز کند.

آزمون در هفته‌های دوم و سوم نیز تلاش کرد اما مقابل دینامو مسکو و زنیت سن‌پترزبورگ توفیقی در گلزنی به‌دست نیاورد. دیدارهایی که به ترتیب با تساوی یک بر یک و شکست یک بر صفر روبین‌کازان به پایان رسید. هفته چهارم دوباره سردار راه افتاد. او در دقیقه 83 بازی مقابل احمد گروژنی، در مرکز زمین صاحب توپ شد، یکی دو نفر را جا گذاشت و خورن بایرامیان را در موقعیت تک به تک قرار داد. نتیجه این همکاری، گل زیبای بایرامیان بود که یک تساوی خارج از خانه را برای روبین‌کازان به ارمغان آورد.

روبین‌کازان در هفته پنجم مقابل زسکامسکو به تساوی یک بر یک رسید. دیداری که سردار بارها خط دفاع حریف را آزار داد و البته یکی دو بار ایگور آکینفیف را به زحمت انداخت. آزمون در این بازی گلی به ثمر نرساند، درست مانند بازی هفته ششم برابر روستوف که با تساوی یک بر یک به پایان رسید. بازی مقابل تیم سابق که برای آزمون خاطرات خوش گذشته را یادآوری کرد.

هفته هفتم لیگ روسیه، شنبه با بازی روبین‌کازان و ینیسی آغاز شد. دیداری که با نتیجه یک بر صفر به سود روبین‌کازان تمام شد. آزمون باز هم در این پیروزی نقش داشت. او در سمت چپ زمین توپ را از مدافع ینیسی گرفت، نفوذ کرد و دیمتری پولوز را در موقعیت مناسب قرار داد تا این مهاجم روس دروازه حریف را باز کند. گلی که در دقیقه 6 وارد دروازه ینیسی شد و تا پایان بازی نیز پا بر جا ماند تا روبین‌کازان 10 امتیازی شود و میان 5 تیم بالای جدول لیگ روسیه قرار بگیرد.

آزمون این فصل در هر 7 بازی روبین‌کازان به میدان رفته و روی هم 525 دقیقه در زمین حضور داشته. آمار او هم 2 گل زده و 2 پاس گل 3 و یک امتیازی است. یعنی تأثیر مستقیم روی 4 گل روبین‌کازان. تیمی که نشان داده با هدایت قربان بردی‌اف کم گل می‌زند و بیشتر بازی‌هایش را با اختلاف اندک به پایان می‌برد.

روبین‌کازان این فصل و تا پایان هفته هفتم 7 گل زده که سردار روی 4 گل نقش داشته. او هر 131 دقیقه یک گل زده و یا ساخته و این نشان می‌دهد که آزمون روزهای تلخ گذشته را فراموش کرده و دوباره اوج گرفته است. این می‌تواند همه را امیدوار کند، امیدوار به تماشای درخشش سردار در روسیه و شاید هم دوباره در تیم ملی ایران.

Football news:

Inter want to extend Sanchez's lease and are willing to pay extra for him to Manchester United if the clubs play in the Europa League final
Don't talk behind our backs, go out on the field and fight with us. Pep's possible appeal to Jose, Klopp and the world
Robertson Pro 1:2 with Arsenal: the Result is disappointing. But next week, the 30-year wait will end!
Bruno Fernandes: Ronaldo is the most technical player I have seen
Solskjaer on Chelsea: They have 48 hours more rest before the Cup semi-final. It's not fair
Bayer wants about 100 million euros for Havertz. He will not be released until the end of the Europa League draw
Manchester City presented their home form for the 2020/21 season. It has a white pattern