Iran

کاهش شمار مبتلایان کرونا در گراش به منزله فروکش کردن بیماری نیست

 دکتر طیبه مهروری معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش روز پنجشنبه درباره همه گیری بیماری کرونا در گراش گفت:  ما همچنان به طور  روزانه تعداد مبتلایانبه کرونا در گراش را ثبت می کنیم که در مقایسه با هفته های قبل کاهش داشته است ، ولی این کاهش زیاد نیست ، یکی از علل کاهش تعداد مبتلایان، کاهش در انجام آزمایش است ؛ زیرا بر اساس شیوه نامه جدید وزارت بهداشت از هر مراجعه کننده ای آزمایش گرفته نمی شود.

مهروری افزود : اواخر خرداد و اوایل تیرماه امسال حدود ۱۰۰ آزمایش از مرکز جامع سلامت و بیمارستان به آزمایشگاه ارسال می شد ولی الان با شیوه نامه جدید در مجموع حدود ۶۰ آزمایش انجام می شود و به افرادی که دارای علائم اندکی هستند بدون انجام نمونه گیری و آزمایش توصیه موکد به قرنطینه خانگی داریم.

معاون بهداشت دانشکده پزشکی گراش  با بیان اینکه تا کنون حدود  چهار هزار آزمایش کرونا در این شهرستان انجام شده است گفت: آمار مبتلایان در گراش همچنان بالا و چهار رقمی است و گراش همچنان در “وضعیت قرمز” قرار دارد. 

 دکتر مهروری ضمن قدردانی از همراهی و همدلی اصناف و مردم گراش تصریح کرد:  امیدواریم نتایج این تعطیلی ها و همراهی مردم را در هفته های آینده با کاهش تعداد مبتلایان ببینیم. 

 وی اظهار داشت:  با کاهش اندک تعداد مبتلایان نباید غافل شویم و استفاده از ماسک ، لغو تجمعات و رعایت فاصله گذاری با جدیت باید ادامه یابد چون اوضاع کنونی و آینده بحرانی است. 

از دیروز تا امروز ۲۶ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۰۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران  به ۲۶۷ هزار و ۶۱ نفر رسیده است، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۸ بیمار کرونا  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۶۰۸ نفر رسید.

شهرستان گراش در فاصله ۳۵۹ کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس قرار دارد.

Football news:

Conte about Inter before the 1/4 Europa League: we Continue to progress, we become stronger
Piontek is Interesting to Fiorentina. Herta wants just over 20 million euros
Barzagli or Grosso will replace Pirlo in Juventus U23
Daudov about Akhmat: I am Sure that the team will Interact better with each new game
Balotelli is Interesting to Besiktas. He is offered 2.5 million euros a year
Matuidi will leave Juventus. He has offers from Ligue 1 and MLS
Spartak is going to withdraw from the RPL because of the refereeing – your reaction?