logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

کتابخانه روستای دینارآباد بروجرد به نام سردار شهید سلیمانی نام‌گذاری شد

فرشته طهماسبی عصر سه شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید بروجرد که در محل اداره ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد، افزود: رتبه لرستان در کتابخوانی از ۱۸ به هفت رسیده است و با برنامه ریزی هایی که انجام شده تا پایان امسال این رتبه کمتر خواهد شد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و لزوم اهمیت ویژه به جوانان و نوجوانان بیان کرد: جوانان و نوجوانان باید در یک فضای معنوی و انقلابی با فرهنگ کتابخوانی و مطالعه آشنا شوند.

وی اظهارداشت: معرفی مفاخر هر شهر می تواند جوانان و نوجوانان را با فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی آشنا کند و تالیفات مفاخر در اختیار آنان قرار گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان اضافه کرد: از شهرداری های استان تقاضا می‌شود برای بالا بردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی سهم نیم درصد کتابخانهها را واریز کنند.

طهماسبی ادامه داد: نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان آمادگی دارد تا فضاهای بدون استفاده ادارات و ارگانها و مساجد را به کتابخانه تبدیل کند.

فرماندار بروجرد نیز دراین جلسه گفت: اگر فرهنگ مطالعه در کشور نهادینه شود صرف هزینه ها در این راه هیچ ضرری ندارد.

عبدالرحیم رحیمی افزود: با تلاش های فراوان اعتبار ۳۰ میلیارد ریال برای ۲ کتابخانه در حال ساخت تخصیص داده شده است.

وی اظهار داشت: امروزه با گسترش تکنولوژی و فضای مجازی مطالعه در بین مردم کم شده که باید فرهنگ کتابخوانی در بین جامعه گسترش یابد.

Themes
ICO