Iran

خاطرات امام جمعه گناوه از حضور در دوران دفاع مقدس

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در آستانه چهلمین بزرگداشت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: امروز صلابت، اقتدار، تمامیت ارضی، عزت و استقلال کشور مدیون و مرهون فداکاری‌ها و خون پاک همه شهدا و ایثارگران است.

امام جمعه گناوه افزود: دفاع مقدس گنجینه‌ای بی نظیر و گرانبها از حماسه، ایثار و ازخودگذشتگی بهترین فرزندان این سرزمین است که در راه دفاع از اسلام، میهن و آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی تا آخرین قطره خون خود مقاومت و پاسداری کردند.

وی گفت: ۸ سال دفاع مقدس متأثر از فرهنگ غنی عاشورا بود و رزمندگان و شهدا با تاسی از همین فرهنگ حماسه‌ای بزرگ را خلق کردند که در تاریخ بشریت بی نظیر است.

امام جمعه گناوه یادآور شد: دوران دفاع مقدس به عنوان دوران فداکاری و ایثار ملت سرافراز ایران اسلامی که به تعبیر رهبری بزرگترین آزمایش ملت ایران در آن شکل گرفت باید به نسل جوان جامعه بازگو و تبیین شود.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس و نام شهیدان و جانبازان و آزادگان و ایثارگران این دوران نباید در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی به دست فراموشی سپرده شود.

حجت الاسلام رکنی حسینی گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی است تا گوشه‌ای از آن حماسه‌های بی نظیر و عملیات‌هایی که با دست خالی و بدون امکانات ولی با تکیه و توکل بر مدد الهی با ایثارگری مجاهدان راه خدا انجام شد یاد کرد.

امام جمعه در ادامه با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و حضور در جبهه اضافه کرد: اولین بار که طلبه مدرسه شهید دستغیب شیراز بودم در معیت مرحوم آیت الله سید هاشم دستغیب و عده‌ای از طلبه‌های جوان آن زمان افتخار حضور در جبهه‌های حق علیه باطل را داشتم و در منطقه دهلران در جمع رزمندگان حضور یافتیم.

وی ادامه داد: در سال ۶۵ که حدود ۲۰ سال سن داشتم بار دیگر توفیق حضور در جمع رزمندگان استان بوشهر در گردان کمیل به فرماندهی سردار شهید هدایت احمد نیا و معاون گردان شهید سردار یوسف بردستانی را داشتم که هر دو این بزرگواران در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسیدند.

وی گفت: رزمندگان اسلام برای دفاع از انقلاب و نظام اسلامی و میهن دل از دنیا و متعلقات دنیایی بریدند و در این راه از زندگی و عزیزان خود گذشتند.

وی با اشاره به خاطره‌ای از شهید حسین خسروی گفت: روزی در گردان کمیل چهره معصوم و مخلص شهید خسروی من را به خود جلب کرد و تا آن زمان گرچه ساکن گناوه نبودم ولی با پدر این شهید بزرگوار آشنایی داشتم و با این رزمنده و آگاهی از محل زندگی ایشان که گفتند از گناوه هستند با ایشان آشنا شدم.

امام جمعه گناوه گفت: پس از یک هفته آشنایی با این شهید والامقام ایشان در عملیات کربلای ۵ به خیل شهدای راه اسلام پیوستند.

وی گفت: پدر این شهید بزرگوار از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بودند و هم پدر دو شهید گرانقدر راه اسلام بودند.

حجت الاسلام رکنی حسینی یادآور شد: شهدا به ما آموختند که باید در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان ایستادگی و مقاومت کرد و امروز تاسی و اقتدا به شهدا و ادامه راه آنها تنها راه پیروزی بر توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان است.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: راه پرافتخار شهدا را باید برای نسل‌های آینده کشور تبیین کرد تا آینده سازان کشور راه آنها را که راه صلابت و عزت است برگزینند و ادامه دهنده این راه باشند.

Football news:

Arteta about 0:1 with Leicester: I Don't know why the hell our goal was canceled. It is difficult to create space when 10 people are sitting behind the ball line
Rodgers on 1-0 with Arsenal: Leicester deserved to win. Vardy is a world-class player
Juve without Ronaldo could not beat Verona and Crotone in Serie A
Vardy has scored 11 goals in 12 games against Arsenal in the Premier League. Only Rooney has more
15,000 Teddy bears were planted at the Heerenveen match as part of a campaign to fight cancer. Toys sold for 230 thousand euros
Adidas and Pharrell Williams have reinvented the old forms of Real Madrid, Arsenal, Manchester United, Bayern Munich and Juve. The design is hand-made and celebrates imperfection
Barcelona filed a complaint about the refereeing of the match with Real Madrid to the Spanish football Federation