Iran

معاون وزیر بهداشت: تست کرونا افزایش می‌یابد/درصددیم ‌فوتی‌های کرونا را ‌تک رقمی کنیم

به گزارش خبرنگار تسنیم از زنجان، ایرج حریرچی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، از خدمات شبانه روزی کادر درمان در 9 ماه شیوع کرونا در استان تقدیر کرد و اظهار داشت: باید رعایت بهداشت فردی و اجتماعی توسط مردم افزایش یابد. 

وی با بیان اینکه کرونا و تحریم‌های اقتصادی معیشت مردم را دچار مشکل کرده است، گفت: 20 درصد مبتلایان به کرونا در سطح کشور در بیرون از منزل مشغول به کار شده‌اند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به طرح شهید سلیمانی در استان زنجان برای مقابله با کرونا، تصربح کرد: ویژگی بزرگ اسم طرح، نام‌گذاری آن با نام شهید سلیمانی است. 

وی افزود: باید مردم از دورهمی و عروسی‌ها خودداری کنند تا هر چه زودتر این بیماری ریشه کن شود. در این راستا در روزهای آینده تعداد تست‌ها بیشتر خواهد شد، در نتیجه با افزایش تعداد تست، تعداد موارد شناسایی هم بالا خواهد رفت. 

حریرچی با بیان اینکه درصدد آن هستیم که فوتی‌های کرونا دو رقمی و تک رقمی شوند، افزود: تحقق این مهم نیازمند همکاری مردم است. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون خیران زنجانی 33 میلیارد تومان در راستای مقابله با کرونا کمک کردند ولی بیماران کرونایی نیازمند حمایت بیشتری هستند. به ازای یک فوتی در کشور 200 تا یک هزار نفر با میانگین حدود 60 درصد به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند. 

این مسئول در پایان گفت: در استان زنجان باید به ازای هر یک فوتی حدود 200 تا یک هزار کرونایی مورد آزمایش قرار گرفته و افراد مبتلا شناسایی شود.

انتهای پیام/ش

Football news:

Gasperini about the Beginning of: He has good technique, but Atalanta needs sharpness in attack. I am sure he will give it to us
The first player bought for cryptocurrency was ex-forward Castilla Barral
Playing on artificial turf is not football. Koeman before the game with Cornell of the 3rd division
The Premier League voted to introduce two substitutions due to concussions
Klopp on 0:0 with Manchester United: Not a disaster, not ideal. There are a lot of good things in the Liverpool game, but no one cares
Ronald Koeman: I hope Messi's suspension will be reduced. I think there is something to challenge
Arsenal have terminated their contract with Sokratis