Iran

نماینده مجلس: کشاورزی زمینه ساز توسعه سروآباد است

شیوا قاسمی پور روز پنجشنبه در دیدار کارکنان و مدیریت جهاد کشاورزی سروآباد اظهار داشت:‌ ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی وجود دارد که توجه ویژه به آنها می‌تواند روند توسعه را در شهرستان تسریع بخشد.

وی افزود: وجود رودخانه خروشان سیروان، زمین های کشاورزی مستعد، بارش فراوان با میانگین ۷۰۰ میلی متر در سال و از همه مهمتر نیروی انسانی کارآمد و جویای کار از پتانسیل های این شهرستان است که در کمتر نقطه‌ای از استان کردستان و کشور دیده می‌شود.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سروآباد در گذشته نه چندان دور قطب تولید بسیاری از محصولات کشاورزی و باغی در کشور و استان کردستان بود و باید تلاش و برنامه ریزی کنیم که تولید محصولات ارگانیک باغی و زراعی در این شهرستان دوباره رونق بگیرد.

وی اضافه کرد:‌ یکی از طرح های بخش کشاورزی که در دستور کار قرار دارد افزایش توان برق طرح ایستگاه پمپاژ آب روستای دهکانان به یک مگاوات است که با اجرای این پروژه بخش کشاورزی در این منطقه رونق پیدا کرده و باعث ایجاد اشتغال و مهاجرت معکوس خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی سروآباد نیز با تقدیر از حضور نماینده مریوان و سروآباد در جمع کارکنان جهاد کشاورزی اظهار داشت: ‌سروآباد ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی در بخش کشاورزی دارد و در این زمینه از شهرستان های پیشرو  استان کردستان است.

اسماعیل منوچهری افزود: با توجه به وضعیت توپوگرافی شهرستان و قرار گرفتن منابع آبی در پایین دست زمین‌های کشاورزی تنها راه حل استفاده از منابع آبی موجود، ایجاد ایستگاه‌های پمپاز آب کشاورزی است که این مهم نیازمند تخصیص اعتبارات جهشی و ملی است.

وی یادآور شد: مجموعه جهاد کشاورزی سروآباد متشکل از نیروهای ماهر و کاردان در بخش کشاورزی است که در بخش‌های کشاورزی اطلاعات و آگاهی کامل دارند که این نقطه قوت و یک فرصت برای توسعه بخش کشاورزی شهرستان است.

منوچهری گفت: وجود منابع خدادادی نظیر ۹۴ کیلومتر رودخانه دائمی سیروان، ‌ آب و هوای مناسب و مساعد، زمین های مرغوب و مردمانی ساده و علاقمند به کشاورزی پتانسیل های بالقوه ای است که در شهرستان سروآباد وجود دارد.

در ادامه کارشناسان جهاد کشاورزی سروآباد به تشریح استعدادها، پتانسیل ها و ظرفیت‌های خدادادی موجود اشاره و گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سنوات گذشته را مطرح کردند.

بحث  منطقه حفاظت شده شهرستان و محدویت ها و موانع موجود بر سر راه اجرای طرح های کشاورزی، تخصیص آب جهت طرح های کشاورزی، سهمیه سوخت ماشین آلات کشاورزی و  اعطای تسهیلات بانکی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که نماینده مریوان و سروآباد بر لزوم پیگیری آنها در سطح استان و ملی تاکید کرد.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد، این شهرستان با شهرستان مریوان یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.

Football news:

CSKA is ready to offer 7 million euros for defender Fuchs. Internacional wants 10 million^. CSKA intends to acquire the Central defender of Internacional Bruno Fuchs, who is also claimed by Monaco and Lille
Goretska Pro 8:2 with Barca: This is only the first of three steps
Matteus on the defeat of Barca: it is Painful to see what happened to the team that inspired us for so many years
Bartomeu met with Pochettino this week. He could replace Sethien at Barca
Salihamijic Pro 8:2 with Barca: Bayern are very happy, but they want more
Recently, Mueller did not want to renew his contract with Bayern. Now he's turning the football around
The baby may get angry and leave. Luis Suarez Miramontes about Messi