Iran

نقش مهم رسانه‌ها در خنثی کردن توطئه دشمنان

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مازندرانی ضمن گرامی داشت شهدای عرصه خبرنگاری خاصه شهید «محمود صارمی» خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه، یاران راستین اهل قلم هستند که عمر خود را در میدان اطلاع رسانی و آگاه سازی اذهان جامعه صرف کرده و در این راه دشوار، همه زحمات را به جان می خرند.

وی گفت: اهمیت خبر و خبرنگاری به اندازه‌ای است که در قرآن کریم یک سوره به نام نبأ یعنی خبر و یک سوره نیز به نام قلم اختصاص یافته است و این دو سوره در قرآن خود بر اهمیت قلم و کتابت و مقام والای صاحبان قلم نزد خداوند صحه می‌گذارد.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان در بخش دیگری به رسالت مطبوعات و رسانه‌ها اشاره و گفت: نقش مهم مطبوعات در کشورها منعکس کردن آرمان‌های ملت است و باید در مسیر ملت که از تأکیدات رهبر معظم انقلاب است حرکت کنند و آنچه که ملت می‌خواهند بنویسند، نه آنچه که برخلاف مسیر ملت است.

حجت الاسلام حسینی مازندرانی افزود: از نگاه مقام معظم رهبری، دست اندرکاران مطبوعات باید نسبت به عموم مسائل زندگی و تحولات اجتماعی دارای معرفت، روشن‌بینی و قدرت تشخیص و روشن‌فکری بیشتری در مقایسه با دیگران باشند و بر همین اساس وظیفه دارند به مردم کشور و جامعه آگاهی‌های لازم را بدهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تعامل سازنده پلیس و خبرنگاران اشاره کرد و بیان داشت: خبرنگاران یکی از مهم‌ترین قشرهایی هستند که به صورت دائم با نیروی انتظامی ارتباط داشته و انعکاس دهنده خدمات و اقدامات این نیرو هستند و بدون شک زحمات خبرنگاران در اطلاع رسانی دقیق موضوعات پلیسی، رسیدن پلیس به هدف برقراری نظم و امنیت و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی را آسان‌تر می‌کند و این دو قشر زحمت کش توانسته اند در تمام سال‌های همکاری خود، همچون حلقه‌های یک زنجیر، آرامش و آسایش را برای جامعه به ارمغان آورند.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان افزود: امروزه خیل بیشماری از صاحب نظران مسائل امنیتی و انتظامی بر این عقیده اند که باید به جستجوی راهکارها و ابزارهایی برای بهره برداری از توانمندی‌ها و خلاقیت‌های موجود در جامعه برای کاهش احساس نا امنی به تبع آن حاکم ساختن نظم و ثبات امنیت اجتماعی پرداخت و در این میان یکی از ابزارهای مناسب در این خصوص، استفاده از ظرفیت رسانه و کارکردهای مفید و مؤثر آن است که از این منظر به کمک رسانه‌ها و جامعه خبرنگاران می‌توان تشکل‌های مردمی و آحاد مردم را به سمت مشارکت در تولید و حفظ امنیت کشور سوق داد.

وی همچنین به حمایت و پشتیبانی رسانه‌ها از پلیس اشاره کرد و بیان داشت: حمایت و پشتیبانی رسانه‌ها قطعاً به اقدامات پلیس در جامعه مشروعیت و مقبولیت می بخشد و بیش از پیش اطمینان و اعتماد مردم به پلیس را افزایش می‌دهد و از سوی دیگر اقتدار پلیس در جامعه را محقق می‌سازد.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان به فتنه انگیزی دشمنان در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: این روزها میدان نبرد تغییر شکل داده و ذهن مردم، عرصه‌ای برای فتنه انگیزی دشمنان شده است تا با مسموم کردن آن و غبار آلود کردن فضای جامعه، اهداف پلید خود را دنبال کنند و دشمنان این مرز و بوم از طریق رسانه‌های خود سالانه میلیاردها دلار هزینه صرف می‌کنند تا کشور و نظام جمهوری اسلامی را به چالش کشیده و علیه دستاوردها و پیروزی‌های مکرر آن سمپاشی کنند، در چنین فضایی است که نقش اصحاب رسانه در خنثی کردن توطئه دشمنان برجسته شده و اطلاع رسانی دقیق آنها و روشن کردن اذهان مردم به واقعیات می‌تواند در این امر کارگشا باشد.

Football news:

Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan