Iran

نیکبخت: ۱۵ تیم منتظر جدایی دیاباته از استقلال هستند/ نورافکن دو تا بازی ملی انجام دهد بعد شاخ و شانه بکشد!

روزنامه خبر ورزشی نوشت: علیرضا نیکبخت‌واحدی حسابی از پیروزی ۱۰ نفره استقلال برابر سپاهان خوشحال است و البته از رفتار امید نورافکن در مصاف با تیم سابقش نیز ابراز تأسف می‌کند.

آقای نیکبخت! بازی استقلال و سپاهان را دیدید؟
بله، بازی فوق العاده‌ای از استقلال دیدیم و باید تبریک بگویم به مجموعه تیم استقلال به ویژه فرهاد مجیدی که با خویشتنداری زیر این همه فشار و هجمه‌ها ایستاد و پاسخ محکمی به همه انتقادات داد. تیمش در دقیقه ۴۵، ۱۰ نفره شد ولی ۱۰ نفره دو گل زد و برنده شد. رفاقت در تیم استقلال جواب داد.

در خلال بازی چه موضوعی بیش از هر چیز نظرتان را به خود جلب کرد؟
رفتارهایی که امید نورافکن در این دیدار از خودش نشان داد خیلی باعث تأسف بود.

چطور؟
او واقعاً نمی‌داند هر چه دارد از این استقلال است؟ من خودم بارها گفته‌ام و تا آخر عمرم هم می‌گویم هر چه دارم از این استقلال دارم. او هم که اگر با آن قرارداد بد راهی بلژیک شد از همین استقلال بود و نباید به این سرعت همه چیز را فراموش کند.

چه چیزی باعث شد تا تأسف بخورید؟
اینکه او هنوز در این فوتبال کاره‌ای نشده که روبه‌روی کاپیتان استقلال می‌ایستد و آن رفتار را می‌کند. آن از بازی رفت که آن رفتارها را کرد و این هم از بازی برگشت.

شادی گل بازی رفتش را می‌گویید؟
شادی حق هر بازیکنی است. گاهی زدن گلی که تیم را از باخت نجات می‌دهد حتی اگر روبه‌روی تیم سابق هم باشد این‌قدر هیجان در بازیکن ایجاد می‌کند که در آن لحظه دوست دارد هیجانش را نشان بدهد ولی برخی رفتارها و ادا و اصول درآوردن‌ها نشان می‌دهد که قصد و نیت چیز دیگری است. او در صحنه اخراج رضاوند مقصر بود و هیچ اتفاقی رخ نداد که باعث اخراج آرش شود. درباره برخوردش با وریا هم که شاخ و شانه کشید دیگر چه بگویم.

توصیه‌ای برای نورافکن دارید؟
آخر به چنین بازیکنی چه نصیحتی می‌توان کرد؟ امید نورافکن اول باید بگذارد در این فوتبال کاره‌ای بشود و دو تا بازی ملی انجام بدهد بعد برای بقیه شاخ و شانه بکشد. این رفتارهای چیپ برای ۱۰، ۱۵ سال پیش بود و امروز دیگر از این کارها نمی‌کنند. ما که چپ‌پا بودیم و در بالاترین سطوح بازی می‌کردیم این رفتارها را با بزرگ‌ترهای تیم مقابل نمی‌کردیم. فوتبالیست باید با فوتبالش حرف بزند نه با دهان و دستش.

تیم سپاهان را چطور دیدید؟
سپاهان هم بد نبود البته نبود آقای قلعه‌نویی خیلی روی تیم تأثیرگذار بود. به هر حال اگر او کنار زمین می‌ایستاد خیلی فرق داشت و دیدیم که چطور قلعه‌نویی لب خط نبود بعضی‌ها لات‌بازی درآوردند.

کدام بازیکن استقلال را پسندیدید؟
من عاشق بازی امیرارسلان مطهری هستم. درست است که از وقتی به ترکیب برگشته فقط یک گل زده ولی خیلی در خدمت تیم است و باید قدرش را دانست. تمام تلاشش را برای تیم می‌کند. بدون نقص بازی می‌کند.

دلیل گریه‌های مهدی قایدی چه بود؟
قایدی چند بازی است که گل نزده و تحت فشار است. او فوتبالیست بزرگ و خوبی است و توقعات بالا ناخواسته باعث شده او تحت تأثیر قرار بگیرد. مهم نیست. من هم در برهه‌ای ۴، ۵ یا ۶ بازی گل نمی‌زدم و حس بدی داشتم ولی یک مرتبه که گل می‌زدم دیگر راه می‌افتادم. او در عوض می‌تواند با بازی‌سازی که می‌کند و فضایی که برای دیگر مهاجمان استقلال به وجود می‌آورد به تیمش کمک کند.

با این وصف فکر می‌کنید استقلال دومی‌اش تثبیت شد؟
خوشحالم از این‌که استقلال با وجود این همه تغییرات اجباری توانسته در این شرایط باشد و آرزو می‌کنم از همین لیگ سهمیه‌اش را بگیرد.

این مطلب را هم از دست ندهید: منتظر پلمب ساختمان فدراسیون فوتبال باشید!

43503

Football news:

Koeman Pro 3:0 with Celta: Proud of the team. The results show that we are on the right track
Milan extended their unbeaten streak to 18 games by beating Rio Ave on penalties in the Europa League qualifier
Arteta on Manchester City in the League Cup: Arsenal are not very lucky with the draw. This is another test
Klopp about losing to Arsenal and Liverpool in the country of dreams, you have to score. Last pass failed
Muller held the UEFA ceremony in the stable. There had Neuer, Kimmich and Evangeliski
Liverpool 4 seasons in a row, cannot get past the 5th round of the League Cup and 2012 wins the tournament
Leno - first Arsenal goalkeeper in 8 years not to miss at Anfield