Iran

نظر شورای سلامت در مورد نحوه برگزاری مراسم محرم ملاک عمل باشد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی حسین زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لامرد با گرامیداشت ۲۴ ذی الحجه، روز مباهله اظهار داشت: واقعه مباهله و آیه‌ای که در این زمینه نازل شد، حاوی دو مسئله مهم و سندی بر حقانیت اسلام و شیعه و روشن شدن آن برای مسیحیان نجران و فضیلت این روز است.

وی عنوان کرد: پیامبر اسلام برای تبلیغ دین و اثبات و حقانیت آن، بهترین و عزیزترین عناصر انسانی خود را آوردند و در تمام رویارویی‌های پیامبر، هیچ جایی را سراغ نداریم که تمام اهل بیت را اینگونه آورده باشد و این نشان از عظمت دفاع از دین مبین اسلام است.

حسین زاده ادامه داد: مباهله روز به نمایش گذاشتن قدرت اسلام است و اگر کسانی بر مبانی اسلامی سوار شدند، موفق می‌شوند.

امام جمعه لامرد بیان کرد: عاشورا نیز نظیر مباهله است زیرا امام حسین (ع) نیز تمام عزیزان خود را در کربلا به میدان آورد و مردم ایران نیز از پیامبر و امام خود الگو گرفته‌اند و در طول ۴۰ سال گذشته در تمام وقایع و اتفاقات و در مقابله با کفر، تمام هستی خود را به میدان آوردند.

وی با گرامیداشت ۲۶ مردادماه، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی عنوان کرد: مردماین روز عزیز را گرامی بدارند و در فضای مجازی یادآوری خاطرات کنند زیرا متأسفانه برخی از آزادگان اصلاً معرفی نمی‌شوند و کسی از آنان سراغی نمی‌گیرد و پای درد دل آنها نمی‌نشیند.

حسین زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعه بیروت اظهار داشت: این وقایع، صحنه ابراز دیدگاه‌های مختلف و جنگ روایت‌هاست و در چنین شرایطی هرکس دیدگاه‌ها و طرز تفکر خود را بیان می‌کند.

امام جمعه لامرد تاکید کرد: سرنوشت لبنان با صبر و استقامت، جهانیان را در بهت و حیرت خواهد برد و جریان ۱۴ مارس و پدرخوانده‌های سعودی و عبری و غربی و عربی آنها ناکامی را با طمع خسارات فراوان خواهند چشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از کادر درمانی و پزشکی بیمارستان لامرد و همه افرادی که در این زمینه فعالیت داشته‌اند، تصریح کرد: در چند روز اخیر کرونا جان تعدادی از شهروندان را گرفت، که بعضاً جای آن افراد سال‌ها زمان می‌برد تا پر شود و این ضایعه بزرگی است.

حسین زاده تاکید کرد: ما در جنگ تحمیلی روزانه ۶۰ کشته داشتیم اما کرونا روزانه جان بیش از ۱۸۰ نفر از هموطنانمان را می‌گیرد.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم و لزوم برگزاری مراسم عزاداری خاطرنشان کرد: آنچه در این وضعیت برای ما مهم است، حفظ جان مردم و سلامت و بهداشت مردم است.

حسین زاده ضمن تشکر و قدردانی از بانیان تعزیه‌ها در عدم برگزاری این مراسم و نگران بودن از جان مردم تاکید کرد: از بانیان حسینیه‌ها، در تمامی محلات می‌خواهیم آنچه شورای بهداشت شهرستان اعلام کرده را مدنظر قرار دهند و ملاک عملشان باشد.

وی ادامه داد: بعضی از مطالب و نوشته‌ها در فضای مجازی دیده می‌شود که با واقعیت همخوانی ندارد و باید آن را کنترل کرد و اگر انتقادی انجام می‌شود باید در راستای رفع مشکل باشد نه تخریب.

Football news:

Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan