Iran

تعداد سالن های سینما کرمان ۱۰۰ درصد افزایش یافت

به گزارش ایرنا ، محمد رضا علیزاده شامگاه سه شنبه در دومین روز از نخستین جشنواره فیلم کرمان افزود: همچنین با احیا و افتتاح سالن های نمایش فیلم، تعداد صندلی های سینما با افزایش ۶۰ درصدی از ۲ هزار و ۷۰۰ صندلی به چهار هزار و ۵۰۰ صندلی رسیده است.

وی تصریح کرد: در بحث برگزاری رویدادهای سینمایی نیز در هفت سال گذشته ۱۸ رویداد شامل جشنواره های فجر، سینما حقیقت و کودک در استان کرمان اجرا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد سالامی استان کرمان بیان کرد: همچنین در حوزه آموزش نیز در کنار هنرستان پسرانه، هنرستان دخترانه هنر نیز راه اندازی شده است و تعداد آموزشگاه های آزاد نیز افزایش قابل توجهی یافته که نقش مهمی در پرورش استعداهای سینمایی و هنری دارند.

وی تاکید کرد: استان کرمان هنرمندان شاخص و فیلمسازان بسیار خوب و دارای لوکیشن ها و تنوع جغرافیایی در حوزه سینما است، اما در بحث تولید فیلم انتظارات را نتوانتسیم برآورده کنیم، که امیدواریم با اتفاقاتی مانند برگزاری جشنواره  فیلم کرمان بزودی شاهد پوییایی در این بخش هم باشیم.

علیزاده تصریح کرد: باید برای حمایت از هنرمندان سینما ارتباط بین بخش اقتصادی و هنری برقرار شود تا پشتیبانی لازم از فیلمسازان وتولید فیلم به عمل آید.

وی گفت: سینما هنری فاخر است که می تواند ظرفیت ها و جاذبه های استان کرمان را به بترین شکل معرفی کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به گرامیداشت روز ملی سینما افزود: یاد و خاطره هنرمند فقید استاد محمد علی کشاورز و منتقد و نویسنده سینما مرحوم مسعود مهرابی را گرامی می داریم.

در دومین شب از برگزاری جشنواره فیلم کرمان با حضور جمعی از مسئولان و اهالی سینما، آیین روز ملی سینما و یادمان محمد علی کشاورز  بازیگر پیشکسوت و مسعود مهرابی، نویسنده مجله فیلم در باغ موزه هرندی شهر کرمان برگزار شد.

نخستین جشنواره فیلم از ۳۰ شهریور آغاز شده است و تا دوم مهر در شهر کرمان ادامه دارد.

Football news:

Conte about 2:0 with Genoa: Inter are aware of their strength, and this helped us play with confidence
👏 The whole world is talking about Khabib's departure and congratulates him on his victory. They demand the first place in the rating for him and respect the desire to be with his family
Klopp Pro 2:1 with Sheffield: Wins 2:0 or 3:0 come when you fight fiercely in games like this
Messi repeated his worst streak - 6 games without goals to Real Madrid
Schalke are 21 consecutive games unbeaten in the Bundesliga and are in penultimate place
Ronaldo - Khabib: Congratulations, bro. Your father is proud of you 🙏
Suarez shares 1st place in The La Liga goalscoring race with Fati and Paco, scoring 5 (4+1) points in 5 games