logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Iran

تشکیل مجلس انقلابی مورد توجه کاندیداها قرار گیرد

حجت الاسلام سید احمد میرمهدی، چهارشنبه بیست و چهارم بهمن ماه در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی از ارکان مهم کشور در بعد قانونگذاری است، اظهار کرد: با توجه به اینکه  وظیفه مجلس قانون گذاری است در نتیجه انتخاب نمایندگان انقلابی و اصلح برای آن دارای اهمیت بالایی است و مجلس پرقدرت و انقلابی اثرات خود را به سرعت در کشور نمایان خواهد کرد.

وی افرود: البته در گذشته نشانه های مجلس انقلابی در کشور وجود داشت، اما در حال حاضر این نشانه‌های انقلابی رو به ضعف رفته که امیدواریم بتوانیم در این دوره مجلس انقلابی تشکیل دهیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: در شرایط امسال انتخابات بنا شد به جای استفاده از تفکرات راست و چپ از نام انقلابی استفاده شود چرا که جامعه امروز نیازمند فعال شدن مجدد جریان انقلاب است، تاکنون نیز بر این باور بودیم که افراد دارای مسئولیت، همه انقلابی هستند و قصد ورود مستقیم به قضایای کشور را نداشتیم، اما متاسفانه اصل و جهت انقلاب مورد بی‌مهری قرار گرفته و برخی افراد با رفتار و اعمالشان سبب به فراموشی سپرده شدن انقلاب شده بودند در همین راستا نیروهای انقلابی به منظور تعیین آینده کشور وارد صحنه شدند.

میرمهدی بیان کرد: در جمهوری اسلامی معیار انتخاب کاندیداها التزام به قانون اساسی و اصل ولایت فقیه است و معیار در این شورا شناسایی افرادی است که به این موارد توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: هدف اصلی این شورا وحدت بین نیروهای انقلابی و معرفی افراد دارای صلاحیت است،  شورا تلاش خود را از مدت ها قبل آغاز کرده  و با دعوت از همه احزاب ارزشی و ولایی به دنبال انتخابی اصلح است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: ۲۳ حزب فعال و ۱۰ نفر معتمد در استان مرکزی به شورای ائتلاف پیوستند، در این راستا ۲۷ نفر از نامزدهای انتخابات از میان ۱۴۴ کاندید تایید شده توسط هیات اجرایی، با پذیرش این ائتلاف و امضای تعهدنامه برنامه های خود را ارائه داده‌اند که در مرحله بعد ۹ نفر بیشترین امتیاز را کسب کردند و سپس ۴ نفر و در مرحله پایانی با ارزیابی های صورت گرفته در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان "علی‌اکبر کریمی و ابوالفضل فخرالاسلام" انتخاب و معرفی شدند.

میرمهدی اضافه کرد: انتظار ما بر این است که افراد انقلابی که خود را در خط ولایت و رهبری می‌دانند حرکتی برای انشقاق این ائتلاف انجام ندهند، انتظار ما این نیست که همگان به منتخب شورای ائتلاف رای دهند اما اینکه عده‌ای انقلابی قصد تضعیف و تخریب شورا را داشته باشند به دور از انصاف است.

به گزارش ایسنا، رئیس ستاد انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان مرکزی گفت: ۶ شورای منطقه ای در حوزه انتخابیه اراک خنداب و کمیجان تشکیل شده که ۴ شورا در اراک و دو شورا در خنداب ‌‌و کمیجان است.

ابوالفضل هاشمی گفت: شورای ائتلاف به ازای هر شهرستان که کاندیدا مشخص کرده در کنار ستاد انتخاباتی نامزدهای مذکور، از یک ستاد انتخاباتی برخوردار است.

بر اساس این گزارش؛ اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در استان مرکزی به شرح ذیل است:

حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان: علی اکبرکریمی و ابوالفضل فخرالاسلام

حوزه انتخابیه فراهان، تفرش و آشتیانی: امیررضا ‌واعظ‌آشتیانی

حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه: شهلا میرگلوبیات

حوزه انتخابیه محلات و دلیجان : حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی

در حوزه انتخابیه شازند و خمین به جهت حفظ وحدت کلی در حوزه‌های انتخابیه، کاندیدی معرفی نشده است.

انتهای پیام

Themes
ICO