Iran

توضیح طالقانی درباره تخلف هیات فوتبال قم و دلیل برکناری بهرامی

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عبدالکاظم طالقانی عضو هیأت رییسه و رئیس کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال درباره استیضاح رئیس هیات فوتبال قم گفت: ما برابر با قانون و اساسنامه هیأت‌ها عمل می‌کنیم. ماده ۲۴ به روشنی مشخص کرده که استیضاح رؤسای هیات‌ها به چه شکلی انجام می‌شود و ابهامی در این باره وجود ندارد. همچنین مباحث مربوط به مجمع عمومی هم در بند ۱۷ تصریح شده است.

وی ادامه داد: در روزهای ابتدایی اردیبهشت، ۶ عضو مجمع قم درخواست استیضاح آقای بهرامی را به فدراسیون فوتبال ارائه کردند. پیشنهاد این اعضا برکناری نامبرده بود که در ۵ بند توضیحاتی در این باره ارائه شد. بعد از آن تحقیقات مقدماتی درباره برنامه‌های مربوطه آغاز شد و در گام نخست سه نفر از جمع این ۶ نفر به صورت حضوری در جلسه شرکت کردند.

عضو هیأت رییسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: این سه نفر آقایان اصغری، آبکار و حسینی بودند که در نشست با من شرکت کردند و از آنها پرسیدم موضوع چیست. در آن جلسه گفتم با توجه به اینکه آقای بهرامی زحمات زیادی کشیده و پایان فعالیت ایشان ۸ ماه دیگر است اجازه بدهید در انتخابات آتی هیأت قم مشکل حل شود اما هر سه عضو اصرار به کار خود داشتند. در ادامه من با سه فرد معترض دیگر تماس گرفتم که این سه نفر نماینده وزارت آموزش و پرورش، آقای جان جان و قلی زاده بودند که آنها هم بر امضای خود تاکید داشتند. ما بر اساس این درخواست خواهان برگزاری مجمع فوق العاده شدیم. در پاسخ از سوی دبیر هیأت قم اعلام شد که سه نفر از این اسامی اهلیت ندارند و بنابراین استیضاح منتفی است.

طالقانی افزود: پس از اعلام نظر دبیر هیأت فوتبال قم مباحث بررسی شد و مطابق نامه‌ها و مستندات موجود روشن شد که این سه عضو به صورت قانونی در مجمع حضور دارند و مستندات این موضوع در فدراسیون به صورت کامل موجود است. برای مثال یکی از مباحث مورد اعتراض دبیر هیأت فوتبال قم درباره نماینده بازیکنان در مجمع بود. خیلی جالب است که آقای جان جان در مجمع قبلی معرفی شده بود اما بدون اطلاع فدراسیون آقای مسعود ابرقویی در جلسه شرکت کرد. ما این بار در لیست پیگیری کردیم و دیدیم که آقای ابرقویی بازیکن شاغل در اصفهان و باشگاه سپاهان است و در مجمع قبلی بدون اطلاع فدراسیون و غیرقانونی تغییر صورت گرفته است.

وی یادآور شد: ما در نامه خطاب به دبیر هیأت پرسیدیم که علت این جابجایی چه بوده است و این بحث قابل پیگرد است. تاکید شد که تخلف در مجمع بوده و باید بررسی شود. بر اساس مستندات موجود آقای جان جان باید به عنوان نماینده بازیکنان در هیأت حضور پیدا می کرده است. دلیلش هم این است که وی حائز شرایط نمایندگی بازیکنان در مجمع است نه آقای ابرقویی که بازیکن تیم سپاهان است. غیر ممکن است بازیکنی که قرارداد در خارج از استان دارد در مجمع استان دیگری حضور پیدا کند و همه رؤسای محترم هیأت‌های استان‌ها کاملاً از این موضوع اطلاع دارند.

رئیس کمیته استان‌ها افزود: طبق ماده ۲۴ و بند ۱۲ برای استیضاح نیاز به یک سوم اعضای مجمع وجود دارد و با توجه به اینکه این ۶ نفر مورد تأیید هستند و حتی اگر تعداد استیضاح کنندگان ۵ نفر هم بود برگزاری مجمع فوق العاده هم قانونی بود. در ادامه ما تاکید کردیم که موضوع برگزاری مجمع به اعضا اعلام شود اما دبیرهیات فوتبال قم خواهان لغو شد که درخواست منتفی شدن مجمع مورد تأیید رییس فدراسیون قرار نگرفت. حتی با مدیرکل اداره ورزش و جوانان قم تماس گرفته شد ولی او گفت که نامه‌ها به دست من نرسیده است. در حالی که کلیه نامه‌ها برای وی ارسال شده بود. حتی از ایشان محل برگزاری نشست را درخواست کردیم که وی برای برگزاری مجمع مکانی اختصاص نداد. پس از آن فدراسیون محلی را تعیین کرد و در ادامه مجمع با حضور بیش از دو سوم اعضا تشکیل شد. حتی روز مجمع حدود ۱۵ دقیقه هم کلیه اعضا منتظر آقایان منعم و بهرامی بودند اما آنها در جلسه شرکت نکردند.

وی ادامه داد: جلسه با صحبت‌های سرپرست فدراسیون آغاز شد و آقای بهاروند گفتند ما به دنبال اجرای قانون هستیم و در هر هیأتی امکان دارد چنین شرایطی به وجود بیاید. این اتفاق خوبی است که همیشه پاسخگوی مجمع باشیم. پس از آن، برگه اعلام اعتراض اعضا مجمع قرائت شد و به نوبت از اعضا معترض خواسته شد که نکات مدنظرشان را بگویند. سپس بازرس و یک منشی انتخاب شدند تا مراحل مربوطه به خوبی طی شود.

طالقانی در پایان گفت: پس از صحبت‌های ۶ مخالف، بقیه هم در راستای صحبت‌های این نفرات موافقت خود را با استیضاح اعلام کردند و در ادامه آرا مجمع توسط سه عضو انتخاب شده شمارش شد و رأی به برکناری رئیس هیات فوتبال قم با ۱۰ عضو داده شد. در خاتمه اینکه اساس بحث اجرای قانون بر اساس دیدگاه‌های اعضای مجمع هیأت فوتبال قم بود و این موضوع مورد تاکید قرار داشت. در این باره اسناد و مدارک مربوطه به صورت کامل در فدراسیون جهت ارائه به افکار عمومی وجود دارد.

Football news:

Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A
Ronaldo scored his 27th goal in Serie A, converting a penalty in the game against Atalanta. Immobile has 29 balls
Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton
Three Atalanta players have scored 15+ goals in the Serie A season. This is the best result since 1952
Setien on the title fight: Barcelona does everything possible, but Real Madrid wins all the matches
Lampard after 0:3 with Sheffield: Chelsea must fight for the top 4. I've learned a lot
Simone Inzaghi: Scudetto for Lazio-a place in the Champions League. Talk of winning Serie A was exaggerated