Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Čekijos planuose – naikintuvai F-35

Čekija įsigis 24 JAV pagamintus viršgarsinius naikintuvus F-35, trečiadienį žurnalistams sakė ministras pirmininkas Petras Fiala.

„Pirmieji F-35 bus paruošti 2029 metais, ir tada mūsų pilotai pradės su jais treniruotis Jungtinėse Valstijose“, – nurodė P. Fiala.

Jis pridūrė, kad pirmieji viršgarsiniai lėktuvai Čekiją pasieks 2031 metais, o iki 2035-ųjų kariuomenė turės visus 24 lėktuvus.

Gynybos ministrė Jana Černochova sakė, kad viskas kainavo 150 mlrd. kronų (6,18 mlrd. Eur).

„Iki 2034-ųjų už lėktuvus, amuniciją, treniruoklius, mokymus ir kitas prekes sumokėsime apie 106 mlrd. kronų (4,35 mlrd. Eur)“, – žurnalistams sakė J. Černochova.

Likusi dalis bus skirta, pavyzdžiui, degalams ir infrastruktūrai.

Čekijos kariuomenė šiuo metu naudoja 14 Švedijoje pagamintų „Gripen“ naikintuvų, kurių nuomos sutartis baigsis 2027 metais.

Nuo kitų metų vyriausybė planuoja gynybai skirti 2% savo bendrojo vidaus produkto (BVP), kaip ir įsipareigojo NATO.

„Mūsų gynybai svarbu stiprinti ryšius su NATO sąjungininkais“, – sakė P. Fiala.

„Šiuo žingsniu norime pasakyti, kad rimtai žiūrime į savo šalies gynybą ir kad su mumis reikia skaitytis“, – pridūrė jis. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“