Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

D. Trumpas praleis ir antruosius respublikonų debatus

77-erių buvęs prezidentas buvo paskelbęs, kad nedalyvaus debatuose, motyvuodamas tuo, kad pirmauja apklausose ir išlaiko pranašumą, nors jam pateikta virtinė kaltinimų baudžiamosiose bylose.

Be to, antradienį Niujorko teisėjas nusprendė, kad jis ir jo sūnūs Ericas (Erikas) ir Donaldas jaunesnysis sukčiavo nurodant „Trump Organization“ nekilnojamojo ir finansinio turto vertę.

D. Trumpui, kuriam buvo du kartus inicijuota apkalta, taip pat pateikti federaliniai baudžiamieji kaltinimai dėl netinkamo slaptų dokumentų tvarkymo ir sąmokslo organizavimo, bandant panaikinti 2020-ųjų rinkimų rezultatus.

Vietoj debatų D. Trumpas planuoja kreiptis į buvusius ir esamus automobilių pramonės darbuotojų profsąjungos narius Mičigane – istorinėje JAV automobilių pramonės širdyje ir svarbiame rinkimų kampanijos mūšio lauke.

Jo vizitui rengiamasi kitą dieną po Joe Bideno (Džo Baideno) pasirodymo šioje Vidurio Vakarų valstijoje, kur jis tapo pirmuoju pareigas einančiu JAV prezidentu, prisijungusių prie piketuotojų, abiem vyrams stengiantis įtikinti rinkėjus, kad tai jie yra geriausias amerikiečių darbininkų klasės pasirinkimas kitų metų lapkritį planuojamuose rinkimuose. 

„Žinote, jie gaišta daug laiko šiems absurdiškiems debatams, kurių niekas nežiūri“, – pirmadienį per kampanijos renginį Pietų Karolinoje savo šalininkams sakė D. Trumpas.

„Lawfare Project“ vyresnysis patarėjas Gerardas Filitti (Džerardas Filitis) sako, kad D. Trumpas savo atkaklia strategija siekia perduoti žinią, jog jis neišvengiamai taps respublikonų kandidatu 2024-ųjų rinkimuose. 

„Dalyvaudamas debatuose jis nieko negaus ir viską praras, jei susidurs su klausimais apie savo elgesį praeityje, daugybę baudžiamųjų kaltinimų, susijusių su 2020-ųjų rinkimais, ir net aiškumo ar nuoseklumo stoką kai kuriais klausimais, pavyzdžiui, apie abortus“, – naujienų agentūrai AFP sakė G. Filitti.

Septyni kandidatai atitiko Respublikonų nacionalinio komiteto nustatytus kriterijus, todėl galės pasirodyti Ronaldo Reagano (Ronaldo Reigano) prezidentiniame fonde ir institute Simi Valyje, Kalifornijoje.

Pagrindinis D. Trumpo varžovas, Floridos gubernatorius Ronas DeSantisas, trečiadienio vakarą surems ietis su politikos naujoku Viveku Ramaswamy (Viveku Ramasvamiu), buvusia JAV ambasadore Jungtinėse Tautose Nikki Haley (Niki Heili), D. Trumpo viceprezidentu Mike'u Pence'u (Maiku Pensu) ir buvusiu Naujojo Džersio gubernatoriumi Chrisu Christie (Krisu Krisčiu). 

Pietų Karolinos senatorius Timas Scottas (Timas Skotas) ir Šiaurės Dakotos gubernatorius Dougas Burgumas (Dagas Bargamas) papildys debatų, rodysimų per „Fox Business“ ir „Univision“, dalyvių gretas.

Nepagrįsta arogancija?

Kiek mažiau nei 60 proc. respublikonų rinkėjų, dalyvavusių naujoje „NBC News“ apklausoje, teigia, kad D. Trumpas yra jų pagrindinis pasirinkimas pirminiuose rinkimuose, o R. DeSantisas atsilieka su vos 16 procentų. Nė vienam iš kitų kandidatų parama nesiekia dviženklio skaičiaus.

D. Trumpo populiarumui jo teisinės problemos nedaug pakenkė. Nepaisant antradienio teismo sprendimo, kuriuo jis gali būti nušalintas nuo „Trump Organization“ valdymo, jis išlieka tikėtinu respublikonų kandidatu į prezidentus.

Buvęs prezidentas pasmerkė naujausią teismo sprendimą bei ankstesnius kaltinimus dėl pinigų už tylą ir seksualinio išnaudojimo kaip raganų medžioklę.

G. Filitti perspėjo, kad nors D. Trumpo nedalyvavimas debatuose pirminiuose rinkimuose labai didelės įtakos neturės, tačiau tai gali pakenkti jo pozicijai tarp tradicinių respublikonų per prezidento rinkimus.

„Tiesą sakant, daugelis respublikonų, kurie nepriklauso jo rėmėjų bazei, taip pat ir nepriklausomi respublikonai, jo atsisakymą gali vertinti kaip nepagrįstą aroganciją“, – sakė jis.

R. DeSantisui šie debatai yra antroji galimybė sumažinti atotrūkį apklausose ir prisivilioti rėmėjus, nors praėjusį mėnesį Milvokyje vykusiuose pirmuosiuose debatuose jam nepavyko sumažinti D. Trumpo pranašumą.

Naujausios apklausos rodo, kad N. Haley, buvusiai Pietų Karolinos gubernatorei ir D. Trumpo administracijos atstovei, greičiausiai geriausiai iš visų kandidatų sektųsi rinkiminėje kovoje su JAV prezidentu J. Bidenu, ir ji norės save pristatyti kaip vienintelę kandidatę, galinčią išplėšti Baltuosius rūmus iš demokratų rankų.

Kitoje pusėje vyrauja nuomonė, kad, nepaisant kandidatų pasirodymo debatuose, respublikonų pirminių rinkimų rezultatai jau kaip ir aiškūs.

„Visa tai – teatras ir (arba) viltis padaryti pakankamai gerą įspūdį, kad būtų galima gauti darbą D. Trumpo Baltuosiuose rūmuose arba pakurstyti kitus politinius siekius“, – AFP sakė demokratų rinkimų strategė Amani Wells-Onyioha (Amani Vels Onjioha).

„Tačiau šie žmonės žino, kad nė vienas iš jų šiuo metu netaps prezidentu“, – pridūrė ji.