Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Dėl LRT vadovo posto varžysis trys pretendentai

„Taryba nutarė, kad konkurse eiti LRT generalinio direktoriaus pareigas dalyvauja Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Mantas Martišius, Aldaras Stonys, pateikę visus privalomus dokumentus ir atitikę nustatytus privalomus reikalavimus“, – BNS sakė LRT atstovė spaudai Miglė Savickaitė.

Iš viso paraiškas dalyvauti konkurse pateikė keturi kandidatai, tačiau, pasak jos, ketvirtasis dalyvis Zenonas Andrulėnas pateikė ne visus privalomus dokumentus ir „neatitinka konkurso apraše nustatytų privalomų reikalavimų“.

Naujasis vadovas bus renkamas spalio 3 dieną.

Tai – trečias kartas, kai LRT taryba bandys pasiekti sutarimą dėl naujojo generalinio direktoriaus. Pastaruosius du kartus dabartinė vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir komunikacijos specialistas Aistis Zabarauskas surinko po vienodą balsų skaičių.

Vis tik šįkart A.Zabarauskas konkurse nusprendė nebedalyvauti.

LRT taryba, kuri viešojo konkurso būdu skiria nacionalinio transliuotojo vadovą, yra sudaroma šešeriems metams iš 12 asmenų, žinomų visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų.

Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Kultūros ministras Simonas Kairys yra minėjęs, kad jei LRT tarybai nepavyktų trečią kartą paskirti nacionalinio transliuotojo LRT generalinio direktoriaus, ji turėtų prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti.