Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Dėl tvenkinyje išgaišusių žuvų Kazlų Rūdoje – ekstremali situacija

„Šiandien Kazlų Rūdos savivaldybės ekologinės krizės ištikto tvenkinio teritorijoje skelbiama ekstremali situacija“, – antradienį feisbuke rašė M. Varaška.

Jis įvardijo esminius faktus:

– Teritorijoje esantys gyventojai įspėti laikinai nenaudoti šulinių, šaltinių, gręžinių vandens išskyrus augalų laistymą ar kitus poreikius, nesusijusius su asmens higiena (rūbai, skalbimas, gėrimas, prausimasis);

– Teritorijos gyventojams savivaldybė pagal poreikį teiks geriamąjį vandenį ir kitas priemones iki ekstremalios situacijos pabaigos;

– Savivaldybė šią savaitę užsakys ir apmokės reikiamus teritorijos gyventojų vandenviečių tyrimus pagal Geologijos tarnybos duotas sąlygas;

– Esamas kanale vanduo bus sulaikomas sandarinant šliuzą iki ketvirtadienio;

– Ketvirtadienį su Aplinkos apsaugos agentūros derinimu likęs vanduo bus paleistas per šliuzą permaišant jį su UAB „Karpis“ tvenkinių vandeniu arba kanalas bus tvenkiamas iki šliuzo, išsiurbiant vandenį iš jo ir tarpo į kanalą;

– Ketvirtadienį paaiškės, ar užterštas vanduo galimas naudoti žemės laukų liejimui;

– Pagal Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą, bus galutinis sprendimas dėl užteršto vandens;

Ketvirtadienį šliuzo ir užtvankos savininkas pateiks sprendimą dėl kuo greitesnio šliuzo remonto pasiruošiant rudens ir pavasario potvyniams. Tikslas – kuo greičiau atkurti tvenkinio vandens kiekį.

Ekstremalios situacijos trukmė kol kas neribota.

„Ekstremalios situacijos trukmė kol kas neribota. Kiti sprendimai bus ketvirtadienį. Aplinkos ministrui bus pateiktas šio posėdžio protokolas su raginimu inicijuoti tyrimą dėl aplinkosaugos ir kitų susijusių institucijų veikimo/neveikimo derinant avarinės užtvankos remonto darbus“, – akcentavo Kazlų Rūdos meras.

Bendrovei „Karpis“ nuosavybės teisės į užtvanką, tvenkinį ir įrenginius suteiktas 2002 metais.

Kaip skelbė BNS, meras anksčiau sakė, kad šiuo metu užterštas vanduo toliau srūva į upelį. Norint sustabdyti jį, reikėtų vandenį išsiurbti arba padaryti papildomą dambą aplink sugedusį šliuzą.

„Ketvirtadienį šliuzo ir užtvankos savininkas pateiks sprendimą dėl kuo greitesnio šliuzo remonto pasiruošiant rudens ir pavasario potvyniams. Tikslas – kuo greičiau atkurti tvenkinio vandens kiekį“, – feisbuke rašė meras.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, reaguodamas į situaciją, pabrėžė, kad būtina įvertinti užtvankos nuomos sutartį, taip pat peržiūrėti užtvankų naudotojų atsakomybę.