Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

G-20 deklaracijoje smerkiamas jėgos naudojimas Ukrainoje siekiant teritorinės naudos

Tačiau deklaracijoje tiesiogiai nebuvo įvardinta Rusija. 

Dokumente dėl karo Ukrainoje teigiama, kad visos valstybės privalo susilaikyti nuo jėgos panaudojimo ar grasinimo panaudoti jėgą siekiant įsigyti teritoriją ir taip pažeisti bet kurios valstybės teritorinį vientisumą, suverenitetą ar politinę nepriklausomybę.

Priešingai nei praėjusiais metais Balyje priimtame G-20 pareiškime, kuriame cituojama Jungtinių Tautų rezoliucija, smerkianti Maskvos agresiją prieš Ukrainą, šį kartą Rusija nebuvo minima tiesiogiai. 

Nepaisant to, JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas (Džeikas Salivanas) palankiai įvertino šią formuluotę. 

Anot jo, deklaracijoje įtvirtinti principai, kad valstybės negali naudoti jėgos siekdamos teritorinės naudos, kad branduolinių ginklų naudojimas yra neleistinas ir kad taika turi būti grindžiama JT Chartijos principais, įskaitant suverenumo ir teritorinio vientisumo principus.

„Išpuoliai prieš civilinę infrastruktūrą, įskaitant energetikos tinklų infrastruktūrą, turi būti sustabdyti“, – J. Sullivanas. 

Susitikimo šeimininkė Indija stengiasi rasti bendrą sutarimą dėl tokių klausimų kaip ilgiau nei pusantrų metų besitęsiantis Rusijos karas Ukrainoje, klimatas ir pasaulinis valdymas.