Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Generolas: JAV suteiks Ukrainai ATACMS raketas, bet Krymui jos bus nenaudingos

Raketos bus praktiškai „nenaudingos“ Ukrainai vykdant atakas prieš didelius taikinius laikinai okupuotame Kryme, nes kalbama apie „kasetinę amuniciją su trumpesniu nuotoliu“, – sakė generolas komentare „Newsweek“ .

„Jos (raketos – UNIAN) būtų naudingos smogti kai kuriems taikiniams, tačiau nėra tokios veiksmingos naikinant didelius Rusijos objektus Kryme“, – sakė B.Hodgesas.

Anksčiau per derybas su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu Baltuosiuose rūmuose (susitikimas įvyko rugsėjo 21 d.) JAV prezidentas patikslino, kad yra pasirengęs suteikti Ukrainai tam tikrą skaičių raketų. Tačiau Baltieji rūmai pareiškė, kad kol kas tokio plano dėl ATACMS perdavimo nėra.

Savo ruožtu B.Hodgesas yra įsitikinęs, kad raketos vis tiek bus perduotos, kad ir „ribotos“ versijos. Joe Bideno administracija nerimauja, kad Ukraina šiomis raketomis bandys atakuoti Rusiją, nurodė generolas.

Jis priminė, kad įprastos modifikacijos ATACMS gali šaudyti iki 300 km atstumu. Raketos „Himars RSZV“, kurias Jungtinės Valstijos anksčiau tiekė Ukrainai, negali įveikti tokio atstumo.

„Atrodo, kad J.Bidenas vis dar baiminasi atverti didelio nuotolio tiksliųjų smūgių pajėgumus, kuriuos Ukraina galėtų panaudoti smūgiams į taikinius Rusijos Federacijoje“, – sakė B.Hodgesas.

Kartu jis įsitikinęs, kad teigiamas Vašingtono sprendimas dėl ATACMS perdavimo Ukrainai gali pastūmėti Bundestagą imtis panašių žingsnių – kaip žinoma, Vokietija vis dar delsia perduoti raketas „Taurus“.

B.Hodgesas pabrėžė, kad anksčiau Jungtinė Karalystė ir Prancūzija jau buvo parėmusios Ukrainos ginkluotąsias pajėgas perduodant ilgojo nuotolio raketas „Storm Shadow“ ir SCALP ir dėl to nesigaili. Šalys džiaugiasi, kad Ukraina nenaudoja šių ginklų Rusijos Federacijai pulti, paminėjo generolas.

Jis apibendrino, kad, vienaip ar kitaip, Ukrainai gavus ATACMS, Krymas taps nepalankia vieta Rusijos kariuomenei.

„Neatidėliotinas šių ginklų suteikimas labai padės paremti Ukrainos pastangas“, – sakė B.Hodgesas.