Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Įmonių vadovų prognozėse daugiau optimizmo

Pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, pramonės verslo tendencijos pagerėjo. 1,6 procentinio punkto padidėjimą lėmė optimistiškesnė gamybos prognozė, rodo Valstybės duomenų agentūros duomenys.

Daugiau nei pusė (58%) įmonių vadovų prognozavo, kad produkcijos gamyba per artimiausius 3 mėnesius nesikeis, nuo 19 iki 23% padaugėjo teigiančių, kad gamyba didės, 19% teigė, kad ji mažės.

Tačiau gaminių eksporto prognozė blogesnė nei prieš mėnesį: nuo 20 iki 17% sumažėjo teigiančiųjų, kad gamybos eksportas didės, 63% mano, kad išliks stabilus, ir 20% – kad mažės.

Kaip ir praėjusį mėnesį, dauguma (78%) apklaustų įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neketino, 8% prognozavo, kad jis didės, ir 15% teigė, kad mažės.

81% apklaustų įmonių vadovų prognozavo, kad gaminamos produkcijos kainos artimiausiu metu nesikeis, 8% – kad jos didės, ir 12% – kad mažės.

Gaminamos produkcijos paklausos vertinimas toks pat kaip ir prieš mėnesį: daugiau nei pusė (60%) apklaustų įmonių vadovų gaminamos produkcijos paklausą vertino kaip pakankamą, 39% – kaip per mažą, ir 1% teigė, kad ji per didelė.

Rugsėjį 13% respondentų nurodė, kad produkcijos gamyba per praėjusius 3 mėnesius padidėjo, 22% – kad sumažėjo.

Ekonominių vertinimų rodiklis, t. y., bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika, rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, padidėjo nuo –7,2 iki –6,2%. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis pakilo nuo –1,6 iki 1%, pramonės – nuo –15,8 iki –14,2%.

Statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo nuo –13 iki –15,2%, prekybos – nuo 4,4 iki 3,5%. Paslaugų pasitikėjimo rodiklis beveik nepasikeitė (paaugo nuo –0,6 iki –0,4%).

Ekonominių vertinimų rodiklis, palyginti su 2022 m. rugsėju, – 2 proc. punktais didesnis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“