Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

J.Šiugždinienė apie mokytojų streiko ir rinkimų ryšį, lipimą per langus ir patarimą ministrui

Ar džiaugiatės, kad nesate ministrės poste, kai planuojamas streikas?

Ne, nesidžiaugiu, nes tikrai jaučiu didžiulę atsakomybę. Ir nesvarbu, kokiam poste esi, arba kokioj pozicijoj, tie klausimai rūpi, jie rūpi ne mažiau nei buvau ministre. Ir, na, tikrai labai norėčiau, kad tokios situacijos nebūtų.

Nors mokytojai sako nusiteikę taikiai, bet yra pasiryžę pasiekti savo tikslus. Ar turi šis streikas potencialo virsti į tai, ką matėme 2018 metais, kai pedagogai lipo per ministerijos langus?

Na, aš tikiu, kad tikrai niekur nereikia lipti, ir kiek aš matau, ministras ir visa komanda yra nusiteikę bendrauti, bendradarbiauti, tęsti diskusiją, dialogą, tai manau, kad tikrai ministerija niekur nesislapsto ir nesislapstys ir, na, pokalbis yra galimas ir nelipant per langus, o tiesiog kalbantis, tai tikrai nematau pagrindo kažkokiam tai lipimui langą.

Aš matau ministerijos poziciją – kalbasi ministerija, kviečia kalbėtis, žinoma, kalbėtis reikia dviem, tai turi abi pusės norėti kalbėtis, tai yra labai svarbu...

Ar matote ženklų, kad pono A. Navicko profesinė sąjunga nenori kalbėtis?

Žinote, aš dabar nedalyvauju tame procese, bet kiek seku spaudoje, kas yra rašoma, tai tikrai žinau, kad su kai kuriomis profsąjungomis vyksta diskusija toliau. Kiek suprantu, kad su A. Navicko profsąjunga šiuo metu gal yra... nevyksta diskusija, bet tikrai nežinau, nes nesu toje pozicijoje, čia ministro reiktų klaust.

Premjerė LRT televizijai sakė, kad streikas yra susijęs su artėjančiais rinkimais. Ar sutinkate, kad šis streikas gali būti paskatintas rinkimų?

Na, manau, įvairių dalykų gali būti, kažkaip tradiciškai prieš rinkimus panašiai buvo prieš penketą metų ir dabar, tai, manau, įvairių dalykų gali būti, žinot, sunku pasakyti. Pas mus dažnai pasitaiko įvairių veiksmų, ir jau mes matome dabar, kad yra įvairių veiksmų. Na, čia jau aš nekalbu apie profesines sąjungas, bet kalbu apie apskritai opoziciją ir opozicijos poziciją, kuri aiškiai rodo, kad jau vyksta pasirengimas rinkimams.

Opozicijai būtų naudingas šis streikas?

Na, manau, kad opozicijai – kas yra, aišku, man labai gaila – kad opozicijai dažnai yra naudingi tokie dalykai, va, kaip streikas, tai bet aš labai noriu tikėti, kad švietimas – ir visada tą kartojau, todėl ir moderavau nacionalinio politinių partijų susitarimo pasirašymą – dėl to, kad švietimas negali turėti politinės partijos. Švietimas yra per daug svarbi sritis. Ir man labai gaila, kuomet kai kurie politikai, žmonės, vedami politinių tam tikrų ambicijų, aukoja žymiai didesnius tikslus.

Kaip rytoj turėtų elgtis ministras arba kaip Jūs elgtumėtės jo vietoj, ką patartumėt? Mokytojai ketina rinktis Kudirkos aikštėje – ar turėtų ministras ten pasirodyti, viešai kalbėti?

Žinokit, aš nesu, kaip sakant, patarėja ministro...

Na, iš savo nesenos patirties...

Mano patirtis yra tokia, kad taip, yra labai svarbu kalbėtis, ir aš tikrai neabejoju, kad ministras kalbėsis.

Pono A. Navicko vadovaujama profesinė sąjunga reikalauja dar šiais metais kelti atlyginimus 20 proc., kitais metais – 30 proc., bendras augimas apie 50 proc. siektų. Tuo metu ponas G. Jakštas, ministras, siūlo algas mokytojams kelti kitąmet dviem etapais, iš viso 21 procentu. Koks kompromisas būtų teisingas?

Na, aš manau, kad jau pasiūlymas ministerijos, kuris tikrai šiuo metu yra kompromisinis, nes buvo pasiūlymas, jog sausio mėnesį didinti atlyginimus, jeigu gerai pamenu, 6,5 proc., ir po tikrai ilgų derybų buvo sutarta ir ministerijos pasiūlytas labai, sakyčiau, svarbus kompromisas, kad tai yra 10 ir visas likęs kėlimas, 10 proc. sausio mėnesį ir likęs kėlimas rugsėjo mėnesį, viso – 21 proc., plius 3 – dėl atnaujintų ugdymo programų. Tai, na, manau, tai ir yra kompromisinis pasiūlymas. Ir aš noriu dar kartą akcentuoti, kad Vyriausybė laikosi susitarimų.

Visas pokalbis su Jurgita Šiugždiniene laidoje „15/15“.