Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

JK sulaikytas vyras, įtariamas šnipinėjęs Kinijai

„Kovo 13 dieną Metropoliteno policijos tarnybos pareigūnai sulaikė du vyrus, įtariamus nusikaltimais pagal 1911-ųjų Oficialių paslapčių akto 1 straipsnį“, – teigė policija.

„Į ketvirtą dešimtį metų įkopęs vyras buvo suimtas Oksfordšyre, o į trečią dešimtį metų įkopęs vyras – Edinburge“, – sakoma pranešime.

„The Sunday Times“ rašė, kad jaunesnis įtariamasis, dirbdamas parlamento tyrėju, palaikė ryšius su valdančiosios Konservatorių partijos parlamento nariais. Tarp jų buvo saugumo ministras Tomas Tugendhatas (Tomas Tugenhatas) ir Bendruomenių Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Alicia Kearns (Ališa Kirns).

Jis yra britas, dirbęs su tarptautinės politikos klausimais, įskaitant santykius su Pekinu, ir anksčiau dirbo Kinijoje, pridūrė laikraštis.

Jei tai būtų įrodyta, tai būtų vienas iš rimčiausių saugumo pažeidimų, susijusių su priešiška valstybe JK parlamente.

Praėjusiais metais šalies žvalgybos tarnyba MI5 įspėjo, kad Kinijos vyriausybės agentė Christine Lee (Kristin Li) „Kinijos komunistų partijos vardu vykdė politinio kišimosi veiklą ir bendravo su parlamento nariais“.

Liepą Bendruomenių Rūmų Žvalgybos ir saugumo komitetas pareiškė, kad Kinija aktyviai ir agresyviai taikosi į JK ir kad vyriausybė neturi išteklių, patirties ar žinių, kad su tuo susidorotų.

Pranešama, kad T. Tugendhatas su įtariamuoju bendravo ribotai, o būdamas saugumo ministru – nė karto.