Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Klaipėdoje – gausus pedagogų streikas

Pėsčiomis – į Vilnių

Ankstų penktadienio rytą, kai apie 40 procentų Klaipėdos mokyklų ir darželių pedagogų paskelbė streiką, dalis jų kolegų su gausia palaikymo komanda leidosi pėsčiomis į Vilnių.

Žygeiviai išlydėti iš Atgimimo aikštės. Čia su jais susitikti atėjo ir miesto meras Arvydas Vaitkus bei jo pavaduotoja Vaida Raugelė.

Po trumpo atsisveikinimo žygeiviai – apie 80 žmonių grupė – leidosi sostinės link pėsčiomis. Per maždaug pusantros valandos jiems pavyko pasiekti Jakų žiedą.

Pirmąją dieną planuojama nueiti iki Gargždų, kur nakvynė jiems bus suteikta „Kranto“ progimnazijoje.

Paskelbėme, kad esame atviri pokalbiams su visais.

Kiekvieną naktį planuojama nakvoti vis kitos vietovės mokykloje.

„Kol būsime Gargžduose, tikimės susitikti su benduomene, gal kas nors susidomės. Paskelbėme, kad esame atviri pokalbiams su visais. Jei susidomėjimo nebus, ilsėsimės. Šeštadienį planuojame nužygiuoti iki Endriejavo, eisime šalutiniais keliais, tik dienos metu, kai kuriomis dienomis bus ilgesni maršrutai, kai kuriomis – trumpesni, kad kiek atsipūstume. Ir taip po truputį spalio 11 dieną turėtume pasiekti Kauną, o spalio 16-ąją tikimės ateiti jau ir iki Vilniaus“, – kalbėjo viena šio žygio dalyvių, Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ir mokyklos profesinės sąjungos lyderė Lilija Bručkienė.

Į žygį leidosi apie 40 mokytojų, lygiai tiek vyresniųjų klasių moksleivių ir pedagogus palaikančių vaikų tėvų.

J. Andriejauskaitės / BNS nuotr.

Protesto akcija prasidėjo

Kol dalis protestuojančių mokytojų žygiuoja link Vyriausybės, kiti jų kolegos Klaipėdoje dalyvauja visuotiniame streike.

Prie streiko penktadienio rytą prisijungė 20 uostamiesčio mokyklų ir 12 lopšelių-darželių pedagogų, pirmadienį prie streiko jungtis ketina dar keli darželiai.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimo vadovė Laima Juknienė patvirtino, kad į mitingą, kuris turėjo vykti penktadienį Vilniuje, iš Klaipėdos niekas neišvyko.

„Manome, kad turėtų užtekti žmonių iš artimesnių vietovių, mes taupome pinigus, kad galėtume paremti streike dalyvaujančius miesto mokytojus“, – teigė L. Juknienė.

J. Andriejauskaitės / BNS nuotr.

Streikuojančiųjų yra daugiau

L. Juknienės vadovaujamas profsąjungos susivienijimas Klaipėdoje yra iš tos profesinės sąjungos, kuri nepriėmė Vyriausybės siūlomų sąlygų ir skeptiškai vertina valdžios pasiūlymams nusileidusius kolegas.

Šįkart streikuojančių pedagogų yra daugiau nei ankstesniais metais.

„Visais laikais buvo profsąjungų, kurios mokėjo susitarti. Juokingi tie susitarimai. Dar gegužės mėnesį Vyriausybė kalbėjo, kad 21 procentu didins mokytojų atlyginimus nuo kitų metų, bet jis visiškai nepasiekia to 130 procentų vidutinio darbo užmokesčio, kuris buvo pažadėtas. Yra dar ir kitų dalykų, dėl kurių nesusitarėme“, – kalbėjo L. Juknienė.

L. Juknienė pabrėžė, kad su Vyriausybe pasirašytas susitarimas streiko išvakarėse mokytojams nieko neduoda, todėl Klaipėda iš streiko nesitraukė.

Penktadienį streikuoti pradėjo 40 procentų Klaipėdos ugdymo įstaigų.

„Streiko metu paprastai įvyksta grandininė reakcija, tad tikėtina, jog eigoje dar padaugės streikuojančių įstaigų. Streiko terminas nenustatytas. Jis gali vykti 4–6 savaites, nes žmonės tikrai įpykę. Šįkart streikuojančių pedagogų yra daugiau nei ankstesniais metais. Todėl daugelyje mokyklų ir darželių reikia stabdyti ugdymo procesą, ypač darželiuose, ko anksčiau nebuvo“, – pabrėžė L. Juknienė.