Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Lenkija gavo iš JAV 2 mlrd. dolerių paskolą gynybos modernizavimui

Apie tai pirmadienio vakarą remdamasis pareigūnais pranešė Lenkijos radijas.

„Lenkija yra ištikima JAV sąjungininkė, o Lenkijos saugumas yra gyvybiškai svarbus NATO rytinio sparno kolektyvinei gynybai“, – sakoma JAV valstybės departamento pareiškime.

„Be savo pagrindinio vaidmens lengvinant tarptautinę pagalbą kaimyninei Ukrainai, Lenkija demonstruoja nepajudinamą įsipareigojimą stiprinti regiono saugumą energingai investuojant į gynybos išlaidas“, – sakoma jame.

Anksčiau Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) sakė, kad Varšuva kitais metais gynybai skirs daugiau kaip 150 mlrd. zlotų (32,6 mlrd. eurų) – 4,2 proc. BVP.

Be to, Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas (Marjušas Blaščakas) pranešė, kad Lenkija įkurs sraigtasparnių aptarnavimo centrą centriniame Bydgoščiaus mieste pagal susitarimą su „Lockheed Martin“, susijusį su 96 sraigtasparnių „Apache“ pirkimo sandoriu.

Vienoje gamykloje centriniame Lodzės mieste taip pat bus aptarnaujami „Apache“ radiolokatoriai ir raketų valdymo sistemos, socialiniame tinkle „X“ parašė M.Blaszczakas.

Pentagonas rugpjūtį nurodė, kad JAV valstybės departamentas pritarė potencialiam sraigtasparnių „AH-64E Apache“ ir su jais susijusios įrangos pardavimui Lenkijai. Susitarimo vertė – iki 12 mlrd. dolerių (11,29 mlrd. eurų).