Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Lietuvos paslaugų eksportą augino kelionių ir finansinės paslaugos

Antrąjį ketvirtį šalies paslaugų eksportas siekė 4,8 mlrd. Eur – 14,1% daugiau nei pernai tuo pačiu metu, o paslaugų importas augo 10,4%, iki 3 mlrd. Eur.

Paslaugų balanso perviršis (1,8 mlrd. Eur arba 10,3% BVP) per metus padidėjo 20,7%, skelbia Lietuvos bankas ir Valstybės duomenų agentūra.

Sparčiausiai augo finansinių paslaugų eksportas (2,3 karto) ir kelionių paslaugų importas (55,5%). Pinigine išraiška labiausiai augo finansinių paslaugų eksportas (256,3 mln. Eur) ir kitų verslo paslaugų importas (180,9 mln. Eur).

Didžiausią paslaugų eksporto ir importo dalį (atitinkamai 46,6 ir 45,4%) sudarė transporto paslaugos. Didžiausias perviršis (1,1 mlrd. Eur) buvo kelių transporto paslaugų balanso, o didžiausias deficitas (145,2 mln. Eur) – jūrų transporto paslaugų balanso.

Paslaugų eksportas į Europos Sąjungos (ES) valstybes sudarė 74,2% viso paslaugų eksporto ir, palyginti su praėjusių metų atitinkamu ketvirčiu, padidėjo 16% (dalis viso paslaugų eksporto struktūroje padidėjo 1,2 punkto).

Paslaugų importas iš ES valstybių sudarė 71% paslaugų importo ir per metus padidėjo 13,5% (dalis viso paslaugų importo struktūroje padidėjo 1,9 punkto).

Pagrindinė Lietuvos paslaugų eksporto partnerė buvo Vokietija. Eksportas į šią šalį per metus padidėjo 42,6% Didžiausią dalį sudarė transporto (60,7%) ir kelionių (18,2%) paslaugos.

Pagrindinė paslaugų importo partnerė buvo Lenkija. Importas iš šios šalies per metus sumažėjo 7,2%. Didžiausią  dalį sudarė transporto ir kelionių paslaugos (atitinkamai 69,5 ir 18,6%).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Logistika“