Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Lietuvos zoologijos sode gyvens baltieji raganosiai

Į Lietuvos zoologijos sodą ketvirtadienio naktį atvežti du baltieji raganosiai.

Kaip informavo įstaiga, naktį iš Vokietijos ir Olandijos zoologijos sodų atvyko du dvejų metų amžiaus patinai (Ceratotherium simum simum).

Šie raganosiai natūralioje aplinkoje sutinkami vis rečiau, nes yra piktavališkai medžiojami dėl ragų. Kinijoje ir kitose rytų Azijos šalyse šių gyvūnų ragai yra naudojami kaip vaistas liaudies medicinoje. Šiuo metu gamtoje yra likę ne daugiau kaip 10.000 subrendusių individų.

Lietuvos zoologijos sodo Baltieji raganosiai apgyvendinti apatinėje sodo dalyje esančio šlaito tako pradžioje. Gyvūnų vidinių patalpų ir lauko voljero plotas siekia daugiau nei tūkstantį kvadratinių metrų.

Anot įstaigos, bendra savanos ekspozicija, kurioje apsigyvens raganosiai, stručiai ir žirafos, užima beveik 2400 kv. metrų.

Kaip skelbia Lietuvos zoologijos sodas, beveik dvejus metus trunkančios sodo renovacijos metu buvo reikšmingai pagerintos gyvūnų laikymo sąlygos, o galimybę sulaukti šios retos rūšies atstovų suteikė aktyviai vykdomos biologinės įvairovės išsaugojimą skatinančios mokslinės, projektinės, edukacinės ir švietėjiškos veiklos.

Paruošiamieji zoologijos sodo atidarymo darbai po renovacijos jau beveik baigti, liko svarbiausias etapas – naujų gyvūnų atvykimas, perkėlimas ir adaptacija. 

Zoologijos sodas duris atvers siūlydamas apsilankyti šešias dienas truksiančiuose renginiuose. Jie prasidės nuo lapkričio 13 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.