Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

„Linava“ kreipiasi į EP ir IRU dėl Lietuvos įmonių pernuomojamų vairuotojų

Lietuvoje įdarbinami ir kitose šalyse veikiančioms transporto įmonėms pernuomojami trečiųjų šalių vairuotojai didina šios profesijos deficitą vietiniams vežėjams.

Vežėjų atstovai kreipėsi į Europos Parlamentą (EP) ir Tarptautinę kelių transporto sąjungą (IRU). Šių institucijų prašoma įvertinti Lietuvoje susidariusią situaciją, kuomet teisę šalyje dirbti gavę tarptautinę kvalifikaciją turintys tolimųjų reisų vilkikų vairuotojai ne iš Europos Sąjungos (ES) šalių yra išnuomojami užsienio šalių įmonėms. Manoma, jog dėl to, kad nesuvaldoma tokia situacija, sukuriama ydinga praktika tarptautinio krovinių pervežimo veiklos vykdymui, dar labiau didėja vilkikų vairuotojų trūkumas, kas lemia transporto įmonių veiklos stabdymą ar net bankrotą.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava” kreipimesi į EP ir IRU pabrėžiama, kad trečiųjų šalių piliečiams per Lietuvoje veikiančias įmones „faktiškai neteisėtai“ dirbant užsienio valstybėse, pavyzdžiui, Vokietijoje, Belgijoje ir kitose šalyse, pažeidžiamos ne tik Lietuvos įstatyme dėl užsieniečių teisinės padėties esančios nuostatos, bet ir EP bei Tarybos reglamento (EB) nuostatos.

Pasak Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo, įgyvendinant EP ir Tarybos reglamento nuostatas, vežėjai, įdarbinę vairuotojus, kurie nėra ES piliečiai, privalo gauti nustatytos formos vairuotojo liudijimus.

Asociacija skelbia, kad yra daug atvejų, kai Lietuvos įmonių įdarbinti trečiųjų šalių piliečiai, turėdami tokius liudijimus, įmonėse, kurioms tie liudijimai nepriklauso, užsiima tarptautinių krovinių vežimu, vairuodami užsienio valstybėse registruotas transporto priemones. 

„Tai yra tarptautinio dėmesio reikalaujanti problema, kadangi pažeidžiamos ne tik Europos Parlamento ir Tarybos reglamento nuostatos, tačiau kyla itin didelė grėsmė dar didesniam profesionalių tolimųjų reisų vilkikų vairuotojų trūkumui mūsų šalyje. Tikėtina, kad panaši situacija gali kartotis ir kitose šalyse, tad tai yra milžiniška problema, kurią būtina spręsti kuo skubiau“, – teigia Z. Buivydas.

Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius taip pat atkreipia dėmesį, jog tarptautinis krovinių pervežimas yra tokia veikla, kuri yra padidintos rizikos, nes vairuojant sunkiasvores transporto priemones kyla didesnis eismo įvykių pavojus.

Būtent todėl, pasak jo, vadovaujantis EP ir Tarybos reglamentu, vežėjams yra išduodamos licencijos veiklai vykdyti, o vairuotojams perduodami vairuotojų liudijimai.

Jis tvirtina, kad, pavyzdžiui, įkūrus laikinojo įdarbinimo įmones, kurioms nekeliamas reikalavimas dėl licencijų ir į kurias įdarbinami vairuotojų liudijimų neturintys trečiųjų šalių piliečiai ar naudojantys juos ne pagal teisinį reglamentavimą, sukuriama ydinga praktika ir atveriami keliai tolimesnėms sukčiavimo schemoms.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Logistika“