Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Nacionalinė švietimo agentūra: streikuoja per 2 tūkst. mokytojų, daugiausia – Klaipėdoje

132-ose Lietuvos mokyklose iš viso streikuoja 2439 darbuotojai, 2257 iš jų – pedagoginiai darbuotojai, daugumą jų, 2,1 tūkstančio, sudaro mokytojai.

Streiką rengiančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas savo ruožtu tvirtino, kad streiką penktadienį pradeda apie 3 tūkst. pedagogų maždaug 185 švietimo įstaigose.

NŠA duomenimis, be daugiau nei 2 tūkst. streikuojančiųjų bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojų taip pat streikuoja per 200 ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų ir po keletą neformaliojo vaikų švietimo bei profesinių mokyklų darbuotojų.

Daugiausia, 568 darbuotojai, streikuoja Klaipėdoje, antroje vietoje – Vilnius, kur streikuoja 301 darbuotojas. Per 200 mokyklų darbuotojų streikuoja Kaišiadorių rajone ir Panevėžyje, per šimtą – Alytuje ir Panevėžio rajone.

Dar dešimtyje savivaldybių streikuoja po kelias dešimtis darbuotojų.

Penktadienį prasidėjusį LŠDPS vienijamų pedagogų streiką planuojama tęsti apie mėnesį. Profesinė sąjunga jį paskelbė nepasiekusi susitarimo su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl pedagogų darbo sąlygų.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., o nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Andriaus Navicko vadovaujamos profesinės sąjungos tokie ministerijos pasiūlymai netenkina. Ji reikalavo mokytojų atlyginimus jau nuo šio rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 procentų.