Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Nikolas Pašinianas – viename kadre su George'u su Sorosu: kada jie spėjo susitikti?

Žurnalistų teigimu, šis kadras apgavo net Azerbaidžano prezidentą, nors tiesiog atidžiau įsižiūrėjus galima įžvelgti, kur vaizdas buvo paredaguotas. Be to, per kelias sekundes internete galima rasti ir tikrąją fotografiją.

Internete – dvi panašios nuotraukos

Nuotrauka prieš kelias dienas pasidalijo ir viena „Facebook“ vartotoja iš Lietuvos.

„Armėnijoje skamba raginimai įvykdyti valstybės perversmą, valstybė į tai reaguos pagal įstatymą" – pareiškė iš bunkerio JAV marionetė N.Pašinianas ir apsivilko military spalvos marškinėlius.

Ekrano nuotr. iš „Facebook“/Tai yra pakeista nuotrauka – šalia George'o Soroso stovi ne Armėnijos premjeras Nikolas Pašinianas, o Šiaurės Makedonijos politikas Zoranas Zaevas

Ekrano nuotr. iš „Facebook“/Tai yra pakeista nuotrauka – šalia George'o Soroso stovi ne Armėnijos premjeras Nikolas Pašinianas, o Šiaurės Makedonijos politikas Zoranas Zaevas

O atsistatydinti tautos išdavikas net negalvoja.

Javainiai (jav) turi Armėnijoje savo Zelenskį, tad Ukraina-2 Užkaukazėje taip pat ne už kalnų.

Štai kodėl rinkimai JAV kolonijose nieko nekeičia. Pilietis (kalba netaisyta)“, – teigiama įraše.

Ši nuotrauka yra sulaukusi nemažai dėmesio ne tik Lietuvoje ir ne tik dabar. Ja įvairiuose socialiniuose tinkluose ir interneto puslapiuose (Azerbaidžano, Armėnijos, Rusijos, Sakartvelo) dalijamasi mažiausiai nuo 2020-ųjų.

Atlikus atvirkštinę vaizdo paiešką galima rasti ne tik dešimtis šio kadro publikavimo atvejų, bet ir kone identišką fotografiją, kurioje greta G.Soroso stovi visai ne armėnų politikas.

Tai galima suprasti ir atidžiau paanalizavus nuotrauką. Jos kokybė prastoka – vaizdas neryškus. Fotografijos kokybė gali suprastėti ją vis kopijuojant, vis mažinant rezoliuciją, galbūt persiunčiant ir publikuojant internete iš naujo. Taip pat – redaguojant.

Taip pat skaitykite: Vėl pranešta apie George’o Soroso „mirtį“: kaip sureagavo pats milijardierius?

Vyrai yra panašaus ūgio (G.Sorosas – 180 cm, N.Pašinianas – pora centimetrų žemėlesnis, 178 cm, nors nuotraukoje atrodo atvirkščiai), tad tikėtina, kad jie atrodytų panašiai. Bet kai kurios detalės išduoda, kad politikas ir milijardierius taip nesifotografavo.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Nikolas Pašinianas

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Nikolas Pašinianas

Jie abu stovi į objektyvą pasisukę 45 laipsnių kampu. G.Soroso galva – taip pat kiek pasukta. N.Pašiniano galva atsukta tiesiai į objektyvą (priešingai nei filantropo, veido vaizdas yra simetriškas – aiškiai matyti abu skruostai, ausys, visa barzda). Tai atrodo kiek nenatūraliai politiko kūno pozai.

Be to, N.Pašiniano galva nuotraukoje yra kiek ryškesnė, palyginti su G.Soroso, tarytum būtų specialiai „įklijuota“.

Supainiojo net prezidentas

Originalioje nuotraukoje, kurią nesunku rasti pasitelkus atvirkštinę vaizdo paiešką, greta G.Soroso stovi dabar jau buvęs Šiaurės Makedonijos ministras pirmininkas Z.Zaevas.

Nuotrauka buvo padaryta 2019 m. sausio 24 d., kai Šveicarijos kurorte Davose surengtame Pasaulio ekonomikos forume politikas susitiko su filantropu.

Tuo metu įvairiose šalyse publikuotose žinutėse (Šiaurės Makedonijoje, Kosove, Graikijoje) buvo nurodyta, kad Z.Zaevas su G.Sorosu aptarė idėjas, kaip suaktyvinti vyriausybės ir visuomeninių fondų bendradarbiavimą.

Pačią nuotrauką internete galima rasti jau kurį laiką. Pernai vasarį Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas net paminėjo ją savo kalboje.

Pasak vieno armėnų portalo, prieš kalbą, skirtą šalies jaunimui, jis sukritikavo amerikiečių milijardierių G.Sorosą, pagrindinius pasaulio veikėjus ir Armėnijos premjerą N.Pašinianą.

Taip pat skaitykite: Jerevane - gedulas, neviltis, neapykanta ir įniršis: praradome Kalnų Karabachą

„Internete yra gerai žinoma nuotrauka: G.Sorosas ir N.Pašinianas <…>. Pažiūrėkite, kaip nuoširdžiai jie stovi vienas šalia kito. Jie atrodo kaip dvikojis drakonas.

„Sputnik“/„Scanpix“ nuotr./Ilhamas Aliyevas ir Nikolas Pašinianas

„Sputnik“/„Scanpix“ nuotr./Ilhamas Aliyevas ir Nikolas Pašinianas

Tačiau paaiškėjo, kad „drakonas“ buvo silpnas. Tiesa ta, kad už visų vadinamųjų „revoliucijų“ slypi tos pačios jėgos. Visi mato, prie ko veda revoliucijos, taip pat ir Armėnijoje“, – kalbėjo I.Alijevas.

Kaip teigiama kitoje to paties portalo publikacijoje, G.Sorosas buvo išreiškęs norą susitikti su Armėnijos premjeru, tačiau pastarasis neradęs tam laiko.

Panašu, kad jie visgi nėra susitikę akis į akį. Nes įvedus jų pavardes į „Google“ paiešką pirmiausiai pasirodo ši pakeista nuotrauka, daugiau nuotraukų, kuriose jie būtų matomi nėra.

Kas bendro?

Po 2018 m. revoliucijos Armėnijoje vis dažniau buvo minima G.Soroso pavardė. Nemažai žmonių pradėjo jį sieti su tam tikrais šalies įvykiais, pradedant pačia revoliucija ir baigiant Jerevano valstybinio universiteto vadovo pakeitimu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./George'as Sorosas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./George'as Sorosas

G.Sorosas skiria milijonus dolerių dotacijų nevyriausybinėms organizacijoms, daugiausiai veikiančioms Rytų Europoje. Dėl to šios revoliucijos per kelis pastaruosius dešimtmečius buvo siejamos su juo.

Armėnijoje filantropo įkurtas fondas remia daug nevyriausybinių organizacijų, kurios vykdo įvairias žmogaus teisių programas. Šios organizacijos savo veikla prisidėjo prie N.Pašiniano sukeltos revoliucijos pergalės.

Daugelis jų vadovų šiuo metu užima aukštas pareigas naujojoje vyriausybėje. Senojo režimo nariams tai yra įrodymas, kad daugelis N.Pašiniano aplinkoje esančių žmonių yra pavaldūs užsienio jėgoms, kaip ir jis pats.

Taip pat skaitykite: Nauja G.Soroso „nuodėmė“: platinamas melas, kad yra V.Zelenskio pusbrolis

Pasak portao „EU vs Disinfo“, šis nuolatos besikartojantis prokremliškas naratyvas yra paprasčiausia dezinformacija.

Remiantis jame pateikiama informacija, N.Pašinianas į valdžią atėjo po 2018 m. Armėnijoje vykusių protestų.

15min verdiktas: pakeista nuotrauka. Greta filantropo G.Soroso stovi ne Armėnijos ministras pirmininkas N.Pašinianas, o tuometis (fotografuota 2019 m.) Šiaurės Makedonijos premjeras Z.Zaevas. Fotografija buvo pakeista redagavimo programa.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.