Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

„Nord Security“ įvertis – 3 mlrd. USD, galvoja apie IPO

Lietuvių įkurta kibernetinio saugumo sprendimų bendrovė „Nord Security“ ketvirtadienį paskelbė pritraukusi naują 100 mln. USD investiciją, kurios metu ji buvo įvertinta 3 mlrd. USD – dvigubai daugiau, nei per investicijų raundą 2022 m., kurio metu ji buvo pritraukusi analogišką sumą.

Į „Nord Security“ investavo JAV privataus kapitalo įmonė „Warburg Pincus“ – naujas bendrovės investuotojas. Šiame raunde sudalyvavo ir esami investuotojai – „Novator Ventures“ bei „Burda Principal Investments“, skelbia bendrovė.

Investicijas ji ketina naudoti „Nord Security“ ir kitos kibernetinio saugumo sprendimų bendrovės „Surfshark“ produktų plėtrai įvairiose pasaulio rinkose – VŽ primena, kad 2022 m. šios lietuvių įkurtos bendrovės paskelbė apie susijungimą, o „Surfshark“ yra „Tesonet“ akceleratoriuje išaugusi bendrovė.

„Naujas finansavimo etapas bei mūsų naujųjų partnerių „Warburg Pincus“ patirtis, žinios bei kontaktai leis mums dar labiau sustiprinti pozicijas. Be to, šis investicijos pritraukimas dabartinėmis rinkos sąlygomis rodo, kad mūsų pasirinktas ilgametis verslo modelis yra vertinamas", – sako Tomas Okmanas, „Nord Security“ bendraįkūrėjas.

Interviu „Financial Times“ (FT) T. Okmanas teigia, kad pritrauktos investicijos „Nord Security“ leis ne tik plėsti produktų pasiūlą, bet ir ieškoti galimybių įsigyti kitas kompanijas, jis taip pat užsiminė, kad bendrovė gali bandyti atlikti IPO.

2012 m. T. Okmano ir Eimanto Sabaliausko įkurta „Nord Security“ yra viena pirmaujančių kibernetinio saugumo sprendimų kūrėjų pasaulyje.

Augo be investicijų

„Nord Security“ priklauso keletas skirtingų kibernetinio saugumo produktų, žymiausias jų – virtualus privatus tinklas (VPN) „NordVPN“, taip pat „NordLayer“, „NordPass“, „NordLocker“ ir „AtlasVPN“. Tuo metu „Surfshark“ portfelyje, be VPN paslaugos, taip pat yra internetinės tapatybės apsaugos įrankis „Alternative ID“, automatinė asmens duomenų šalinimo internete paslauga „Incogni“.

„Nord Security“ nurodo, kad jos biuruose visame pasaulyje dirba apie 2.000 specialistų. Jos plėtrą vykdanti Lietuvos UAB „360 IT“ turi 1.179 darbuotojus, rodo portalo rekvizitai.vz.lt duomenys, paskutinį kartą finansinę ataskaitą ji pateikė už 2020 m.

Pritraukusi 100 mln. USD investiciją pernai ir pasiekusi 1,6 mlrd. USD įvertį, „Nord Security“ tapo antruoju lietuvišku vienaragiu po naudotų drabužių prekybos platformos „Vinted“, kuri milijardinį įvertį pasiekė 2019 m.

Iki raundo pernai, „Nord Security“ sugebėjo augti be išorės investicijų.

Šiemet „Nord Security“ vėl pavyko pritraukti 100 mln. USD investiciją nepaisant gerokai suprastėjusios rizikos kapitalo investicijų aplinkos. Analitikos bendrovė „CB Insights“ skelbė, kad antrąjį 2023 m. ketvirtį startuoliai visame pasaulyje pritraukė mažiausiai investicijų per trejetą metų.

Tuo metu Lietuvoje, pritraukusi 100 mln. USD, anksčiau šiemet taip pat buvo driokstelėjusi saulės elektrinių projektavimo automatizavimo įrankių kūrėja „PVcase“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.