Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Papasakojo, kaip rusams pavyko smogti Odesai

Naktį į pirmadienį rusai, atakuodami Odesą, desperatiškai manevravo raketomis ir bepiločiais lėktuvais, kad apeitų Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistemą. Apie tai teletilto eteryje pasakojo Ukrainos karinių oro pajėgų atstovas Jurijus Ignatas.

„Faktiškai skrisdami jau iš rytinių regionų į šalies centrą, jie (raketos ir dronai – red.past.) apsisuko ir palei Moldovos sieną jau grįžo į Odesą. Priešas naudoja įvairias oro atakos priemones, kad išsklaidytų priešlėktuvinės gynybos dėmesį ir padarytų kuo didesnę žalą, pataikytų į objektus“, – aiškino J.Ignatas.

Nepaisant to, kad Odesoje būta destrukcijos, apskritai Ukrainos priešlėktuvinės gynybos darbą pranešėjas įvertino kaip „nepriekaištingą“. Jis pažymėjo, kad ukrainiečių priešlėktuvinei gynybai pavyko sunaikinti visus 19 rusų paleistų dronų-kamikadzių ir 11 iš 12 sparnuotųjų raketų „Kalibr“. Nepavyko numušti tik virš jūros skridusių raketų „Onyx“.

„Onyx“ raketas sunku numušti.. <...> Raketa yra viršgarsinė ir skrenda labai žemai. Todėl šių raketų neįmanoma numušti turimomis oro gynybos priemonėmis“, – sakė J.Ignatas.

Rusijos naktinis puolimas prieš Odesą

Kaip rašo Ukrainos naujienų agentūra „Unian“, per naktinį Odesos puolimą priešas paleido dviejų tipų raketas ir dronus-kamikadzes. Buvo smogta uosto infrastruktūrai. Odesos jūrų stotis buvo gerokai apgadinta. Stoties viešbučio pastate, kuris jau kelerius metus neveikia, kilo gaisras, kuris buvo operatyviai užgesintas.

Be to, „Onyx“ sunaikino grūdų sandėlius. Tačiau žmonės nenukentėjo.